5 super trikov pre hladké nohy na dlhý čas!

Nohy, lítka, holenie nôh, stehná, celulitída, epilácia, beauty
Thinkstock

Sotva si oholíte nohy, už vás trápia vyrastajúce chĺpky? Prezradíme vám niekoľko jednoduchých trikov, vďaka ktorým budete mať hladké nohy na podstatne dlhší čas.

Každá z nás vie, aké zdĺhavé je holenie nôh a navyše z hladkej pokožky sa tešíme iba chvíľu. My vám však poradíme niekoľko trikov, ktoré vaše ďalšie holenie nôh výrazne oddialia.

Pred holením si doprajte peeling

Hladkú pokožku na nohách si predĺžite tak, že pred ich holením sa zbavíte odumretých kožných buniek prostredníctvom peelingu. Táto procedúra zdvihne všetky chĺpky, aj tie skryté pod povrchom kože, čo vám pomôže oddialiť dobu ďalšieho holenia.

Kvalitný holiaci strojček

Pri výbere holiaceho strojčeka sa snažte zohľadniť aj typ vašej pokožky. Napríklad, ak máte suchú pleť, zvoľte holiaci strojček, ktorý má zvlhčujúci prúžok. Takisto si vyberte holiaci strojček s viacerými lopatkami, ktoré zabezpečia dôkladnejšie oholenie a hladkú pokožku na dlhší čas.

Správna taktika holenia

Holenie nôh začnite od členkov a postupujte hore proti rastu chĺpkov. Tento spôsob vám tiež pomôže oddialiť vyrastanie nepekného strniska.

Jóga – cvik na krásne nohy

Použite hydratačný krém

Po oholení nôh, hneď čo vyjdete zo sprchy, natrite na ešte vlhkú pokožku nôh hydratačný krém, ktorý ju udrží dlhšie hladkú a bez chĺpkov.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk