5 tipov, podľa čoho si vybrať novú farbu na vlasy

Vlasy, účes, kráska
Thinkstock

Ako sa správne rozhodnúť pre konkrétnu farbu vlasov? Pokiaľ vás omrzeli vaše vlasy, nebojte sa zmeny. Poradíme vám, ako na to, aby ste si nevybrali zlý odtieň.

Zmena farby vlasov je pre nás ženy veľký krok a nie každá má dosť odvahy, aby podstúpila radikálnu zmenu. Ako si pomôcť k rozhodnutiu?

1. Osobnosť

Zmena farby vlasov súvisí aj s vašou osobnosťou. Pokiaľ chcete prejsť na ryšavú farbu, musíte byť najprv človek, ktorý chce byť videný, pretože takto budete všade stredobodom pozornosti.

2. Parochňa

Najjednoduchší spôsob, ako sa nepomýliť a vybrať si naozaj najlepšiu variantu, je skúsiť si parochňu. A nie jednu. Hneď siahnite po viacerých farebných typoch, ktoré vám ukážu, v akej farbe pôsobíte lichotivo a v akej naopak rušivo.

3. Farebná typológia

Vyhľadajte odborníka, ktorý vám poradí, aká farba je pre vás vhodná, dokonca ktoré odtiene vám pristanú. Nájdete ich v špecializovaných predajniach alebo v salónoch.

4. Farebný tón pleti

Pri významnom rozhodnutí ako je to, aká koruna vás bude zdobiť, vám vždy pomôže farebnosť vašej pleti. Existuje zásada, že veľmi svetlé typy nepôsobia dobre v blond farbe.

Ak máte dokonalú pleť, skúste niečo naozaj odvážne a tmavosť si tak môžete dopriať. Tie, ktoré majú olivovú pleť by mali používať farbu teplejšiu. Ak máte veľa žltého pigmentu, alebo ak vaša pokožka je prevažne stredne hnedá, temný odtieň bude vyzerať zle.

5. Šediny

Pri šedivých vlasoch experimentujte naozaj opatrne. Vlas, ktorý stráca pigment môže chytať na úplne iné odtiene, než by ste boli pripravené. A najmä myslite na to, že ak budú vyrastať šediny, čím tmavšiu farbu používate, tým väčší rozdiel je viditeľný.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk