5 vecí, ktoré zabíjajú jeho erekciu!

Poruchy erekcie, problémy, konflikt, nevera, hádka, pár, dvaja
Thinkstock

Problémy s erekciou nemusia vždy zachraňovať len modré tabletky. V skutočnosti existuje niekoľko spôsobov, ktoré dokážu pomôcť.

Má váš partner problémy s erekciou? Nie je sám. Podľa štúdie publikovanej v časopise Journal of Sexual Medicine je erektilná dysfunkcia celkom bežným problémom mužov vo veku medzi 35 až 80 rokov.

Výskumníci analyzovali 765 austrálskych mužov v spomínanom vekovom rozmedzí a zhromažďovali údaje o ich sexuálnej túžbe, sexuálnej aktivite a ich sexuálnej orientácii. Potom pomocou iného dotazníka zisťovali hmotnosť mužov, konzumáciu alkoholu, fyzickú aktivitu, depresie a spánok. Keď po piatich rokoch porovnávali výsledky, odhalili nasledovné. U tých mužov, ktorí zlepšili isté skúmané faktory k lepšiemu, sa výrazne zlepšila aj ich erekcia. „Aj keď sa výskum zameral na vzorku starších mužov, problémy s erekciou sa začínajú objavovať už vo veľmi mladom veku. Príčinou je nesprávny životný štýl,“ tvrdí doktor Darius Paduch, urológ s dlhoročnou praxou a autor uvedenej štúdie. Čo teda dokážeme ovplyvniť, aby sme odstránili poruchy erekcie? Tú sú príčiny, ktoré môže zmeniť každý jeden muž, a to bez lekárskeho predpisu:

Nadváha

Udržiavanie zdravej BMI môže napomôcť tomu, že váš partner sa znovu dostane v posteli do formy. Muži, ktorí trpia obezitou, majú značne nižšie hladiny testosterónu. „Čo samozrejme vplýva na sexuálnu funkciu muža,“ hovorí Paduch. Z toho vyplýva, že ak chcete odstrániť poruchy erekcie, potrebuje váš partner v prvom rade schudnúť.

Nekvalitný spánok

Ak váš partner ráno upadne do hlbokého spánku a chrápe počas noci, môže to byť známkou spánkovej apnoe. „Spánková apnoe preruší cyklus spánku, ktorý ovplyvňuje normálne cykly erekcie, ktoré sa stanú počas noci. Samozrejme, že nedostatok spánku pôsobí na sexuálny apetít,“ tvrdí urológ, ktorý radí svojim pacientom, aby si dopriali každú noc dostatočný a kvalitný spánok.

Nedostatok fyzickej aktivity

Keď ste fit a máte skvelú kondičku, odrazí sa to aj vo vašom intímnom živote. Platí to i v prípade mužov. Sedavý spôsob života nijako neprospieva ani erekcii. Takisto fyzická aktivita vám pomáha schudnúť a tiež sa po nej váš partner cíti lepšie. Šport tiež zvyšuje testosterón, ktorý pomôže naštartovať jeho túžbu.

8 typov mužských erekcií, o ktorých ste nemali tušenia

Nevhodná strava

Určite ste si všimli, že po istých potravinách sa cítite ospalo a nemáte chuť na nič, nie to ešte na sex. Strava je veľmi dôležitá z toho dôvodu, že zníženie hladiny cholesterolu pomáha zvýšiť hladinu testosterónu. „Navyše, vysoká hladina cukru u mužov trpiacich cukrovkou negatívne vplýva na funkciu nervov v ich penise,“ hovorí Paduch.

Nadmerné pitie alkoholu

Malé množstvo alkoholu znižuje riziko kardiovaskulárnych problémov a pomáha rozprúdiť krv, no ak sa to s ním preháňa, má to na výkon v posteli negatívny dopad. „Nadmerné pitie alkoholu potláča centrálny nervový systém, čo spôsobuje zníženie citlivosti na sexuálne vzruchy z okolia,“ dodáva na záver Paduch.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk