50 rokov spolu! Vďaka čomu funguje tak dlho manželstvo Dolly Parton?

Dolly Parton

Americká speváčka Dolly Parton prezradila, že jej manželstvo s Carlom Thomasom Deanom funguje aj vďaka vzájomnému rešpektu oboch partnerov.

Dvojica sa zosobášila 30. mája 1966 a nemá spolu žiadne deti. „Čím dlhšie s niekým žijete, tým viac ho poznáte a lepšie si rozumiete. My sme sa vždy rešpektovali a myslím si, že práve to drží naše manželstvo pokope po celé tie roky. Sme manželmi 50 rokov, z toho 47 rokov som bola preč. Ja som kozorožec, on je rak. Tieto znamenia sa k sebe hodia. Vždy sme sa spolu zabávali, obaja máme veľký zmysel pre humor. On je rád doma, ja som zase rada preč, takže nám to funguje,“ uviedla v rozhovore pre magazín Vanity Fair 70-ročná rodáčka z Tennessee, ktorá je krstnou matkou speváčky a herečky Miley Cyrus.

Dolly Parton sa na hudobnej scéne pohybuje od polovice 50. rokov minulého storočia. Je jednou z najúspešnejších country speváčok v histórii. Podľa odhadov predala približne 100 miliónov kópií albumov. Zatiaľ poslednú štúdiovku Pure & Simple vydala v piatok 19. augusta. Parton je tiež úspešnou skladateľkou. Je autorkou viac ako 3000 piesní, medzi nimi sú aj hity ako napríklad Jolene, Coat of Many Colors, 9 to 5, My Tennessee Mountain Home či I Will Always Love You, ktorý preslávila aj zosnulá Whitney Houston vo filme Osobný strážca (1992). Vyskúšala si tiež filmovú kariéru. Účinkovala napríklad v snímkach Od deviatej do piatej (1980), Falošný diamant (1984), Oceľové magnólie (1989) či Frank McKlusky – likvidátor (2002). Speváčka sa 46 ráz uchádzala o Grammy, pričom sedem nominácií premenila na víťazstvo. V roku 2011 jej udelili Grammy za celoživotný prínos. Na konte má tiež dve nominácie na Oscara.

Informácie pochádzajú z webstránky www.femalefirst.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk