6 tipov pre objemnejšie a zdravšie vlasy

Vlasy, kadere, kráska, beauty
GettyImages

Dokonca aj tie šťastné, ktoré sa narodili s krásnymi hustými kaderami, môžu časom o svoju korunu krásy prísť. Ako tomu zabrániť?

Každá z nás si želá krásne a husté vlasy, no niektoré dostanú do vienka jemné a riedke kadere a iné zas z rôznych príčin o svoju korunu krásy pomaly prichádzajú. Jedným z dôvodov, prečo sa tak deje, je aj vek. „Strata a poškodenie vlasov môže byť spôsobené častým chemickým ošetrením a používaním žehličky na vlasy. Na kvalitu vlasov takisto vplýva zdravotný stav, ako anémia, alebo problémy so štítnou žľazou,“ hovorí dermatologička MUDr. Francesca Fusco. Medzi ďalšie časté príčiny patrí stres a hormonálne zmeny (často sa stáva, že niektorým ženám po pôrode začnú viac vypadávať vlasy). Ak si všimnete nadmerné alebo nevysvetliteľné vypadávanie vlasov, navštívte svojho lekára. Pre vás ostatné platí, skúste tieto nasledujúce tipy pre hustejšiu hrivu.

Udržujte vlasy v čistote

Aj jemné vlasy vyzerajú objemnejšie, ak sú umyté a zbavené mastnoty. „Ak zanedbávate umývanie vlasov, na pokožke hlavy sa množia baktérie a vytvára mastnota, ktorá nielenže spôsobuje, že vaše vlasy vyzerajú ešte redšie, ale po čase bráni zdravému rastu vlasov,“ hovorí dermatologička.

Urobte si masáž hlavy

Zdravá pokožka hlavy je základom pre zdravé vlasy. Keď jej doprajete raz týždenne masáž šampónom obsahujúcim mentol alebo mätu, stimulujete tým jej krvný obeh a podporíte tak zdravý rast vlasov.

Doprajte vlasom hĺbkovú terapiu

Časté používanie žehličky na vlasy môže oslabiť a vysušiť vaše vlasy. Dochádza k poškodeniu vlasových folikúl a vaše kadere sú oslabené a nadmerne vypadávajú. Môžete tomu zabrániť nasledujúcim zábalom: Neumyté vlasy navlhčite, naneste vlasový olej, masku alebo balzam a natiahnite si na ne mikroténové vrecko. To všetko zabaľte do uteráku a nechajte zábal pôsobiť čo najdlhšie, ako len môžete. Vašim vlasom tak doprajete potrebné proteíny, ktoré ich posilnia a pomôžu regenerovať.

Správna farba vlasov

Aj správny odtieň vlasov vzbudí dojem, že máte bohatšie kadere. Ak ste nedostali do vienka bujnú hrivu, určite sa vyhýbajte tmavým odtieňom vlasov, ktoré spôsobujú, že vám cez vlasy viac presvitá vlasová pokožka. Naopak svetlý odtieň vašich kaderí spôsobí, že vlasy budú vyzerať hustejšie.

Tónovanie vlasov

Ďalší spôsob, ako vzbudiť bohatší dojem vlasov, je ich tónovanie, ktoré vytvorí 3-D efekt. Prednú časť vlasov a vrchné pramene jemne zosvetlite, zatiaľ čo spodné vrstvy nechajte nedotknuté pre čo najprirodzenejší efekt. Vaše vlasy tak opticky získajú objem.

Správny strih vlasov

Obľúbený a najúčinnejší spôsob, ako získať objem pre vaše vlasy, je samozrejme dobrý strih. Jemné dlhé vlasy vyzerajú redšie, preto je dobré ich trošku skrátiť a prestrihať.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk