6 zmien pre váš život: Skúste to inak!

žena, smiech, zima

Premenil sa váš život na stereotyp? Cítite, že to chce zmenu, len neviete akú? Máme pre vás šesť tipov.

Niekedy i malá zmena môže mať na váš život veľký vplyv a dokáže ho posunúť tým správnym smerom. Vyskúšajte a uvidíte.

1. „Rozcvičte“ si mozog

Ako? Jednoducho. Ak ste praváčka, bežné činnosti počas dňa vykonávajte ľavou rukou. „Robiť občas všetko ľavou rukou je pre nás prospešné,“ tvrdí nemecký psychoterapeut PhDr. Wulf Bertram. „Keď totiž vykonávame niečo ľavou rukou, musíme zapojiť svoje podvedomie a sústrediť sa,“ upresňuje. To má podľa tohto odborníka nasledujúci pozitívny efekt: Naplno si uvedomíme, čo robíme, lebo mnoho činností vykonávame automaticky. Sústredením sa trénujeme mozog a pamäť.

2. Pozitívne myslenie

Prečo viac chváliť a menej kritizovať? Prečo sa tešiť z toho, čo máme? Z jednoduchého dôvodu. Šťastie nezáleží na tom, či máte lepšiu postavu ako vaša nepríjemná kolegyňa, ani na tom, že si nemôžete kúpiť to, po čom túžite, ale záleží na vás. Šťastné môžete byť aj v krabici pod mostom. A navyše podľa spomínaného psychoterapeuta: „Ustavične frflú a kritizujú tí ľudia, ktorí nie sú spokojní sami so sebou. Pretože chcú v porovnaní s inými pôsobiť lepším dojmom, radšej na nich hľadajú každú chybičku – a o nej potom stále hovoria.“ Hádam nechcete povedať, že tá dotyčná kolegynka je lepšia ako vy?
upratovať, čistiť, metla, radovať sa, žena, zametať, elán, práca
smiech Thinkstock

3. Zbavte sa všetkého zbytočného

Tiež odkladáte každú vec s tvrdením,že raz sa zíde? Zmeňte to a urobte si generálne upratovanie. Prečo? Pretože, kto sa zbavíte nepotrebných a neobľúbených vecí, zbavíte sa tak zbytočností aj vo svojom vnútri.

4. Nezabudnite na svoju kondičku a posilnite imunitu

A namiesto posilovne vybehnite si zabehať do prírody. Prečo? Ten, kto športuje vonku, posilňuje svoj imunitný systém efektívnejšie, či lepšie odbúrava stres.

5. Vstaňte ráno o hodinu skôr

Čo tým získate? O hodinu viac! „Keď vstanete príliš neskoro, spôsobí vám to stres, do ktorého vás tlačí nedostatok času. A ranný stres potom poznamená celý váš nasledujúci deň,“ hovorí psychoterapeut Bertram. Časový sklz nás núti k multitaskingu (robiť viac vecí naraz), ktorý nie je podľa vedcov prirodzenou ľudskou činnosťou. Keď vykonávame viac činností naraz, zaručene niečo pokazíme, čo nám potom môže pokaziť celý deň.

6. Choďte novými cestami

Vašu každodennú rutinnú cestu do práce spestríte jednoduchým spôsobom, a to že pôjdete (pokiaľ je to možné) inou cestou. Využite iné chodníčky a možno objavíte nové veci, ktoré vám pozitívne vylepšia deň.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk