7 polôh počas spánku: Toto všetko prezredia o vašom vzťahu!

Spánok
7 polôh počas spánku: Toto všetko prezredia o vašom vzťahu! thinkstockphotos

Už z obyčajného spánku sa dokážete dozvedieť mnoho zaujímavých informácií o vašom vzájomnom vzťahu. Zistite, čo o vašej láske prezrádza ten váš.

Štatistiky uvádzajú, že až 7 z 10 mužov spáva na tej strane postele, ktorá je bližšie k dverám. Údajne to muži robia podvedome, aby vás ochránili pred prípadným nebezpečenstvom. Ak túto polohu časom zmeníte, môžete mať obaja problémy so spánkom, či budiť sa nedostatočne oddýchnutí.

Keď ten druhý v posteli nie je

Zatiaľ čo ženy majú tendenciu ťahať sa na partnerovu stranu postele, kde cítia jeho vôňu, muži si veľký priestor v posteli vychutnávajú tak, že si ľahnú na stred postele a užívajú si to, že sa oň nemusia s nikým deliť.

Súlad dvojice pri spánku a jeho výpovedná hodnota o vzťahu:

1. Pokiaľ zvyknete spávať v embryonálnej polohe s hlavou na hrudi vášho partnera, vyžadujete si takýmto spôsobom od neho pozornosť, ktorej sa vám nedostalo počas dňa.

2. Ak váš priateľ spáva na chrbte s rukou za hlavou a vystretými nohami, je to šťastný muž, ktorý je spokojný a sebaistý, pretože má vedľa seba takú ženu, s ktorou je maximálne spokojný.

Čítajte aj: Dátum vášho narodenia rozhoduje, aké choroby vám hrozia

3. Spánok, pri ktorom páry zvyknú spávať telami od seba a jemne sa dotýkajú zadkami, naznačuje, že váš vzťah je postavený na silných základoch. Vo vzťahu funguje vzájomná dôvera, no zároveň nemáte pocit, že jeden bez druhého neviete dýchať.

4. Smerovanie tiel od seba s prázdnym priestorom uprostred postele nie je nevyhnutne zlé znamenie. Ale len v tom prípade, ak mu večer predchádzal aspoň náznak intimity – objatie, držanie sa za ruku alebo zaspávanie tvárou v tvár. Ak mierite okamžite po ľahnutí do postele na svoju stranu, značí to, že je medzi vami dvoma nedoriešený problém.

5. Ak spíte tvárami k sebe a vo vzájomnom objatí, pravdepodobne je váš vzťah ešte len v začiatkoch. Táto poloha je typická pre páriky, ktoré po sebe túžia a nevedia sa nabažiť prítomnosti toho druhého.

Čítajte aj: Jednoduché tipy, ako zlepšiť svoj vzťah

6. Najpopulárnejšou polohou spiacich párikov sú „lyžičky“, kedy obaja ležíte jemne schúlení a natočení do tej istej strany, pričom vaše telo perfektne „zapadne“ ku krivkám tela partnera. Ak navyše priateľovi dovolíte, aby vás držal, zvyšuje to váš podvedomý pocit istoty. On si zas užíva pocit ochrancu.

7. Za najzdravšiu polohu vo vzťahu počas spánku sa považuje tá, keď pohodlne ležíte každý na svojej strane postele a máte prepletené nohy alebo je len vaša noha prehodená cez nohu partnera. Toto gesto podľa psychológov značí, že sa obaja cítite byť rovní a nik si nenárokuje na toho druhého. Zároveň však letmým dotykom dávate najavo, že k sebe patríte.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk