7 tipov pre zdravé a mlado vyzerajúce ruky!

Ruky, pokožka, leto, žena, úsmev, dovolenka, smiať sa, šťastie, mlados
Thinkstock

Máte pocit, že vaše ruky nevyzerajú tak mlado a zdravo, ako by mali? Poďme sa spolu pozrieť na rôzne typy krémov na ruky a tiež objaviť pár trikov, ktoré udržia vaše ruky vo skvelej forme.

Ruky používame každý deň nielen na prácu, ale zároveň aj na vyjadrovanie sa. Ruky sú zaneprázdnené po celý deň, stále nimi niečo robíme. Takisto je to bod, na ktorý sa sústreďujú ostatní ľudia, s ktorými prichádzame do kontaktu. Vyzerajú vaše ruky naozaj tak zdravo, ako by mali? Venujete im dostatočnú starostlivosť, aby ste si boli istí, že vás dobre reprezentujú? Poďme sa na to pozrieť detailnejšie.

Jedna z najrýchlejších ciest, ako niekomu povedať váš vek, je prostredníctvom vašich rúk. To, ako sa cítia a ako vyzerajú, je veľmi dôležité. Podali ste niekedy niekomu ruku a zrazu ste zacítili, aké hrubé a nepríjemné ruky na dotyk má tá osoba? Prípadne naopak? Naše ruky sú našim nástrojom, ktorý využívame celý deň a zároveň tá časť nášho tela, ktorá je najviac vystavená počasiu, rôznym chemikáliám, špine a slnku. Spomeňte si koľkokrát denne si ruky umývate, aby ste ich zbavili špiny a choroboplodných zárodkov. Naše ruky sú stále vystavené počasiu, vetru, mrazu, slnku, všetkým vrtochom počasia. Tie môžu naše ruky poškodiť a spôsobiť ich predčasné starnutie. Dlane majú oveľa tenšiu vrstvu pokožky ako naše prsty. Ako starneme, kolagén a elastín sa stráca a strácame aj tuk z rúk. Keď sa toto stane, žily na zadnej strane našich rúk majú tendenciu vyniknúť viac, naše kĺby sú výraznejšie, vznikajú škvrny a dokonca aj vrásky.

Tak čo s tým môžeme robiť?

Investujte do dobrého krému na ruky a natrite sa ním niekoľkokrát počas dňa. Ten síce nezlepší štruktúru vašich rúk, ale pomôže im vyzerať lepšie.

Je veľa druhov krémov na ruky. Sústreďte sa na tie, ktoré sú dobré pre vás.

Sú vaše ruky suché, popraskané alebo máte na nich vrásky, prípadne sa vám na rukách objavujú tmavé miesta?

Hydratačné krémy na ruky

Ruky potrebujú hydratovať viac ako ktorákoľvek iná časť nášho tela. Je to spôsobené tým, že ich neustále vystavujeme chemikáliám, počasiu, hlavne škodlivým UVA a UVB lúčom. Tým, že ich neustále umývame, strácajú svoju prirodzenú vlhkosť, kvôli čomu sú potom suché a popraskané. Tieto malé trhlinky na pokožke navyše môžu spôsobiť, že sa nám do pokožky ľahšie dostanú rôzne infekcie. Tým, že pokožke na rukách pridáte vlhkosť, bude vyzerať mladšie. Hydratačný krém s obsahom aloe vera, bambuckým maslom a olivovým olejom je skvelou voľbou. Vaša pleť bude hydratovaná, jemná a hladká.

Ako mať mladší a krajší dekolt?

TIP: Siahnite radšej po kréme s krémovou textúrou, keďže ten býva výživnejší a hydratuje lepšie.

Nezabúdajte svoje ruky chrániť pred slnkom

SPF je veľmi dôležitý, keď ide o ochranu našich rúk. Aj minimálne vystavenie našich rúk slnku môže viesť k dlhodobým poškodeniam a tiež k rakovine kože. Pomyslite si na všetky tie chvíle počas dňa, kedy ste svoje ruky vystavili slnku, ako napríklad keď ste boli so psom na prechádzke, išli ste do supermarketu, jazdili na bicykli alebo pri kosení trávnika. Tým, že budete používať krém na ruky s minimálnym faktorom SPF 30, minimalizujete potenciálne poškodenia. Kľúčom je prevencia. Nezabúdajte tiež znova natierať počas celého dňa. Tým, že si ruky umývate alebo šúchate, znižujete efektivitu krému na ruky, preto je treba ho aplikovať znova a znova.

TIP: Krém na ruky s SPF faktorom noste neustále pri sebe vo svojej taške alebo v aute. Aj minimálne vystavenie slnku v aute alebo počas každodenných činností môže mať negatívny dopad na ich vzhľad.

Anti-aging krémy na ruky sú stále populárnejšie. Zlepšujú vzhľad rúk a tiež bojujú proti škodám, ktoré už boli na pokožke napáchané. Musíme si dať pozor aj na škvrny od slnka a škvrny, ktoré vznikajú vekom. Aby ste zlepšili vzhľad svojich rúk, vyberte si také krémy, ktoré obsahujú kyseliny – retinol a alfa hydroxyl. Tie pomáhajú pokožke odstraňovať odumreté bunky. Tým, že odhalíte mladšie bunky na pokožke, vaše ruky budú pôsobiť a cítiť sa mladšie.

Tipy pre zdravé ruky!

Nech už si vyberiete akýkoľvek krém na ruky, dajte si pozor na to, aby obsahoval vitamíny A, C a E. A nezabudnite tiež jesť potraviny bohaté na tieto vitamíny, aby ste pokožku vyživili aj zvnútra. Citrusové ovocie je môj favorit.

– Majte svoj obľúbený krém na ruky hneď vedľa umývadla, aby ste si ho nezabudli naniesť ihneď po umytí rúk.

– Krém si natrite po celých rukách, nevynechajte prsty a kožičku v okolí nechtov.

– Kúpte si aj cestovné balenia krémov na ruky, aby ste ich mali vždy po ruke! Vo svojej kabelke, na stole, v taške na cvičenie, v aute, skrátka všade.

– Nefajčite. Fajčenie spôsobuje, že vaša pokožka (aj tá na rukách) vyzerá staršie a má viac vrások. A navyše farbí a špiní vaše ruky a nechty.

Aká manikúra je toto leto trendy?

– Ruky si umývajte v teplej vode, nie v horúcej.

– Pri upratovaní noste rukavice, aby ste svoje ruky chránili pred chemikáliami, špinou, pracími prostriedkami a všetkým ostatným, čo by ju mohlo poškodiť alebo prepichnúť. Ochrana pred infekciami je veľmi dôležitá.

– Krém na ruky si naneste pred tým, ako idete spať a spite v kvalitných bavlnených rukaviciach. Ráno budú vaše ruky jemnejšie a hladšie. Krém na ruky majte na nočnom stolíku, aby ste na to nezabudli.

Ak nosíte výrazné šperky a svetlé laky na nechty, je veľmi dôležité, aby ste sa držali týchto krokov, aby vaše ruky vyzerali mlado, sviežo a zdravo.

Ak investujete do dobrého krému na ruky, udržíte svoje ruky zdravé a mladé!

Pamätajte si, zdravá pokožka je vždy najkrajšia!

Zdroj: Herbalife

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk