7 vecí o misionárskej polohe, ktoré vám nikto nepovie!

Sex, milenci, milovanie, dvaja, erotika, vášeň, pár, orgazmus, láska
Thinkstock

Táto sexuálna poloha patrí medzi najčastejšie a najobľúbenejšie. Prečo sa vlastne volá takto? To a ešte viac sa dozviete v článku.

1. Misionárska poloha predstavuje zaužívanú klasiku a vraj je staršia ako ľudstvo samé. Takto sa totiž podľa profesora Chungkuna Shiha páril hmyz už dávno pred nami.

2. Táto poloha je jediná legálna poloha v sexe na Floride. Ale pravdepodobne ešte nikto nebol zatknutý, ak skúšal v posteli niečo iné.

3. Misionársku polohu využívali aj naši vzdialení predkovia – ľudoopi. Existujú vraj o tom dôkazy a spomína sa o tom aj v starovekých textoch.

Čítajte aj: 9 spôsobov, ako si misionársku polohu viac užijete!

4. Napriek tomu, že ľudstvo sa zmenilo, jeho obľúbená sexuálna poloha stále zostala rovnaká. Podľa slávnej Kinseyho štúdie až 90 percent vydatých žien tvrdí, že misionárska poloha je pre nich najpopulárnejšia.

5. Prečo sa misionárska poloha volá tak, ako sa volá? To nikto presne nevie. Jeden mýtus tvrdí, že to boli práve misionári, ktorí nám dali tip na najpopulárnejší spôsob milovania. Či je to tak, ťažko povedať, ale prvýkrát sa tento pojem vynoril až v roku 1950.

6. Misionárska poloha sa dá využiť nielen na vaginálny styk. Vraj dáva možnosti i na anál. Treba vyskúšať.

7. Podľa nedávneho prieskumu je to tretia obľúbená poloha u mužov a porazila dokonca spôsob milovania odzadu.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk