8 geniálnych spôsobov, ako využiť uhorky

Uhorka, zelenina
8 geniálnych spôsobov, ako využiť uhorky Thinkstock

Uhorky sú veľmi zdravé a majú blahodarný účinok na náš organizmus v mnohých smeroch. Ale vedeli ste, že pomocou nich môžete zabrániť “opici”, alebo vyčistiť kuchynský drez? Nižšie vám prinášame zoznam tipov a trikov, ktoré môžete pomocou uhoriek robiť.

Uhorky obsahujú množstvo vitamínov, ktoré by sme mali prijímať každý deň. Uhorka obsahuje vitamín B1, vitamín B2, vitamín B3, vitamín B5, vitamín B6, kyselinu listovú, vitamín C, vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík a zinok.

1. Pocit únavy v popoludňajších hodinách? Zabudnite na kofeín a dajte si uhorku. Uhorky sú dobrým zdrojom vitamínov a sacharidov a tieto nám rýchlo dodajú energiu, ktorá môže vydržať niekoľko hodín, a zároveň vám doplní aj do tela chýbajúcu vodu.

2. Zahmlievajú sa vám zrkadlá v kúpeľni, keď sa sprchujete? Plátkom uhorky prejdite po obvode zrkadla a vaše zrkadlá sa už viac nebudú rosiť.

3. Ničia vám slimáky alebo húsenice úrodu v záhrade? Umiestnite na rôzne miesta v záhrade plátky uhorky na predmety z hliníka. Zloženie uhorky reaguje s hliníkom tak, že vytvára nepríjemnú vôňu pre škodcov, no pre človeka je nezistiteľná. Vaša záhrada bude mať od týchto škodcov pokoj celú sezónu.

4. Hľadáte spôsob ako vyčistiť vodovodné batérie, umývadlá alebo čokoľvek z nerezovej ocele? Vezmite plátok uhorky a pretrite ňou povrch, ktorý chcete vyčistiť. Prinavráti materiálu lesk a pritom nezanecháva šmuhy a neubližuje našim rukám.

5. Chcete sa vyhnúť opici alebo strašnej bolesti hlavy? Zjedzte pár plátkov uhorky pred spaním a prebudíte sa svieži a bez bolesti hlavy. Uhorky obsahujú dostatok cukru, vitamíny B a elektrolytov na doplnenie základných živín a tým telo udržuje v rovnováhe.

6. Odchádzate z pracovného obeda a uvedomíte si, že nemáte žuvačky? Vezmite si plátok uhorky a pritlačte ju na podnebí úst svojim jazykom po dobu 30 sekúnd, čím sa eliminujú zápachy z úst.

7. Máte dôležitú schôdzku alebo pohovor a vy si uvedomíte, že nemáte dostatok času, aby ste si vyleštili svoje kožené topánky? Plátkom čerstvo rezanej uhorky prejdite cez topánky. Poskytne vám rýchly a trvanlivý lesk, ktorý nielen skvele vyzerá, ale tiež odpudzuje vodu.

8. Prežívate stres a neviete ako ho odbúrať? Rozrežte celú uhorku a dajte ju do vriacej vody. Chemické látky a živiny z uhorky budú reagovať s vriacou vodou a vytvárajú upokojujúcu, relaxačnú arómu. Je preukázané, že takáto inhalácia znižuje u ľudí stres.

Táto zdravá a finančne nenáročná zelenina sa dá využiť rôznymi spôsobmi. Nielen výborne chutí, ale taktiež nám ľahko pomôže aj v domácnosti. Vyskúšajte tieto tipy aj vy a overte si jej účinok v praxi.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk