8 skvelých zimných rád pre krásu

Krása
thinkstockphotos

V zimnom období je naša pokožka vystavená silným mrazom a má nedostatok slnečného žiarenia. Treba jej preto dopriať zvýšenú starostlivosť.

1. Pleť: Investujte do kvalitného krému, ktorý vašu pleť ochráni pred silným vetrom a mrazom. I tu však platí pravidlo, menej je viac. Pokiaľ budete pleť zaťažovať kozmetickými prípravkami viackrát za deň, je to horšie, akoby ste si na pleť nedali vôbec nič.

2. Pery: Naše ústa sú v chladnom období často suché a popraskané. Preto im dodajte dostatok vitamínov v podobe medového balzamu na pery. Najprv perám doprajte peeling pomocou starej zubnej kefky, čím z pier odstránite starú kožu a následne si natrite jemnú vrstvu medu a nechajte pôsobiť aspoň 10 minút.

Urobte si doma vlastný salón krásy

3. Ruky: Na suché ruky účinne pomáha bylinný kúpeľ. Do teplej vody pridajte pár kvapiek levanduľového éterického oleja, jednu čajovú lyžičku mandľového oleja a aspoň na 10 minút si do vody ponorte ruky. Ostanú krásne jemné, vláčne a voňavé.

4. Telo: Vymeňte sprchový gél za mydlo. V ponuke máte rôzne prírodné mydlá v bio kvalite. Mydlá v sebe ukrývajú rôzne druhy olejov, bambucké maslo či rôzne éterické oleje, ktoré pokožku zavlažia, ochránia a prevoňajú.

5. Vlasy: Aby vám vlasy neelektizovali vždy, keď si dáte dole čiapku, používajte na vlasy špeciálne produkty, ktoré donútia vaše vlasy k poslušnosti. Zároveň si ich vždy po umytí ešte premyte studenou vodou. Znie to síce drasticky, ale vaše vlasy sa potom budú krásne lesknúť a studená voda sťahuje mazové žľazy.

Ako získať žiarivo krásnu pokožku?

6. Nohy: Rovnako ako venujeme pozornosť našim vlasom či pleti, nesmieme zabúdať ani na chodidlá. Najmä v zime sú stále uväznené v čižmách. Preto im pravidelne doprajte horúci kúpeľ s morskou soľou. Relaxujte a užívajte si kúpeľ minimálne desať minút. Budete sa cítiť lepšie a kúpeľ vás osvieži, pretože horúca voda vytiahne z nôh stopy únavy.

7. Dostatok tekutín: Voda je najlacnejší skrášľujúci prostriedok, ktorý máme k dispozícii. Aby vaša pleť bola pružná a bez vrások, pite minimálne 2-3 litre tekutín denne.

8. Pestrosť stravy: Jesť zo všetkého niečo, no nič nepreháňať. Pravidelne a rozmanito sa stravovať je základom zdravého vývoja človeka. Preto si doprajte v strave dostatok vitamínov a živín.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk