Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Lekár, antikoncepcia, tehotenstvo, gynekológ,zdravie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
reklama:
reklama:
reklama:
24. augusta 2015 Deti a rodinaTehotenstvo od DamskaJazda.skSITA

8 výhod dlhodobej antikoncepcie

Aké plusy má vnútromaternicové teliesko oproti ostatným druhom antikoncepcie? Zistili sme za vás.

Mnohé z vás poznajú dlhodobú antikoncepciu, akou je napríklad vnútromaternicové teliesko. V čom sa odlišuje od ostatných foriem a aké sú jej výhody?

1. Nechcem otehotnieť

Každá antikoncepcia má zabrániť nechcenému otehotneniu, napriek tomu sú niektoré metódy účinnejšie než iné. Len 2 až 3 z 1 000 žien, ktoré používajú vnútromaternicové teliesko s hormónom, vnútromaternicové teliesko bez hormónu alebo implantát, v priebehu jednéo roka používania otehotnie. Uvedené metódy sú jedny z najspoľahlivejších zo všetkých dostupných.

reklama:

2. Moja hmotnosť

Väčšina žien si nepraje zvýšenie svojej váhy. Metódy dlhodobej antikoncepcie a tabletka obvykle prírastok hmotnosti nevyvolajú. Ak zmeníte antikoncepciu, neznamená to, že musíte zmeniť svoj životný štýl.

3. Cenová dostupnosť

reklama:

Potrebujete antikoncepciu, ktorá vás finančne nezruinuje. Ochrana pomocou dlhodobej antikoncepcie vás ročne bude stáť menej než tabletky. Zároveň je dlhodobá antikoncepcia spoľahlivejšia než tabletky.

4. Nemusím na ňu myslieť každý deň

Hľadáte antikoncepciu, na ktorú nemusíte myslieť každý deň? Dlhodobá antikoncepcia nemusí byť súčasťou vašich každodenných návykov a nemusíte sa báť, že na ňu zabudnete.

reklama:

5. Nízky obsah hormónov

Zaujíma vás nízka dávka hormónov? Vnútromaternicové teliesko s hormónom uvoľňuje do tela nižšiu dávku hormónu než tabletka a neobsahuje estrogén. Vnútromaternicové teliesko bez hormónov neobsahuje žiadne hormóny.

6. Bez zvýšeného rizika trombózy

reklama:

Trombóza je zriedkavý, ale závažný stav, ktorý je spájaný s niektorými formami antikoncepcie.

U vnútromaternicového telieska s hormónom a vnútromaternicového telieska bez hormónu všeobecne zvýšené riziko trombózy nehrozí.

7. Budúca plodnosť

reklama:

Používanie vnútromaternicového telieska s hormónom neovplyvňuje vašu budúcu plodnosť. Po jej vysadení môžete plánovať vytúžené bábätko.

8. Chcem mať užívanie pod kontrolou sama

Máte záujem o metódu, pri ktorej užívanie závisí na Vás samotnej. Tejto požiadavke vyhovujú tabletky. Ale nezabudnite, že je na Vás, aby ste bola spoľahlivo chránená. Dlhodobá antikoncepcia je pohodlnou alternatívou tabletiek. Na užívanie nemusíte myslieť každý deň a je naozaj účinná.

reklama:

Zdroj: www.antikoncepcia.com

reklama:

Odporúčané

K téme

Chcete prestať s antikoncepciou? Toto sa deje s vašim telom Zlé správy! Antikoncepcia môže zničiť váš milostný život!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.