8 každodenných vecí, ktoré robíte nesprávne

Cistenie zubov.jpg

Každý deň vykonávame rutinné veci, ktoré sa pomaly stávajú nudnými. No zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ich robíte aj správne?

Kde robíme najčastejšie chyby? Tu je niekoľko činností počas dňa, ktorým by bolo potrebné venovať väčšiu pozornosť pre výrazné skvalitnenie vášho života.

Používate príliš  mydla v sprche

739596sprcha, mydlo, sprchovať sa, umývať sa

Čím je naša pokožka staršia, tým je citlivejšia na vplyvy prostredia. To sa týka aj mydla a sprchovacích šampónov. Niektoré z nich bývajú príliš agresívne a môžu narušiť pH našej pokožky. Pokúste sa použiť minimálne množstvo mydla a iba na nevyhnutných miestach.

Práca bez plánovania odpočinku

Praca prepracovanost stres.jpg

Všetci máme najproduktívnejší pracovný čas, ktorý môže trvať niekoľko hodín. Počas nich sa dá ľahšie sústrediť, mať viac kreatívnych nápadov a energie. Problémom je, že sa nesnažíme nájsť naše produktívne hodiny a využiť ich.

Ak máte pocit, že ste najviac produktívni  od 11.00 do 13.00 hod., nedávajte si v tom čase prestávku. Naplánujte si odpočinok na inokedy, aby ste nezabili vašu produktivitu.

Prijímanie správ od nadriadených počas celého dňa

Je dôležité nastaviť si hranice medzi pracovným a súkromným životom. Psychológovia hovoria, že by sme nikdy nemali diskutovať o pracovných problémoch ani o profesionálnych vzťahoch prostredníctvom aplikácií na okamžité zasielanie správ, ako je WhatsApp, pretože ich považujeme za niečo osobné.

Ak používate funkciu WhatsApp vo svojich vzťahoch so svojimi nadriadenými v práci, môžu vidieť, či ste dostali a prečítali ich poslednú správu, ale rozhodli ste sa ich ignorovať.

Pridávanie oleja do cestovín

Cestoviny varenie.jpg

Pridaním oleja do vody na varenie cestovín zabránite totiž aj tomu, aby sa omáčka prilepila na cestoviny. Ak chcete uvariť perfektné cestoviny a zabrániť ich lepeniu, stačí použiť správne množstvo vody : 1 liter na 100 gramov suchých cestovín a 1,5 litra na 100 gramov čerstvých cestovín.

Sušenie rúk pomocou papierových utierok

7396160 8a032d46a5bb565c2a58c7833c214d4a 1476112832 650 c4d090b835 1478088541.jpg

Premýšľali ste niekedy o tom, koľko papiera používame na sušenie našich rúk na verejných toaletách? Milióny. Existuje jednoduchá vec, ktorú môžeme urobiť všetci, ak nám záleží na našej planéte: stačí dôkladne potriasť rukami a potom ich vysušiť papierovými uterákmi.

Dýchanie hrudníkom

Zamerajte sa na dýchanie pomocou membrány, nie hrudníka. Správne okysličenie má pozitívne účinky na nervový systém, pomáha znižovať krvný tlak, tlmí zápaly a bolesť, zlepšuje celkové fyzické zdravie a zmierňuje stres.

Čistenie zubov len vodorovným pohybom kefky

Cistenie zubov.jpg

Čistenie zubov iba horizontálnymi pohybmi a zabúdanie na niť sú pravdepodobne najčastejšie, ale najzávažnejšie chyby. Správne čistenie zubov zahŕňa krátke vertikálne pohyby , ktoré sa vždy vykonávajú od ďasien až po okraj zuba. Neznamená to však, že čistenie zubov vodorovne nie je vôbec potrebné.

A ešte jedna vec: správne čistenie by malo trvať 2-3 minúty, ale bohužiaľ drvivá väčšina z nás ignoruje toto jednoduché pravidlo.

Cvičenie bez rozcvičenia

Nezabudnite: príliš ťažká a náhla pohybová aktivita a krátke prestávky môžu byť pre vaše telo škodlivé.

Je dôležité, aby ste počas cvičenia mysleli aj na zahrievanie a flexibilitu a postupne zvyšovali jeho intenzitu. A ak sa chcete vyhnúť zraneniam, nezabudnite na uvolnenie na konci tréningu.

www.brightside.me

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk