Absolútna svetová novinka: 4D bio niťový lifting

Mladá a usmievajúca sa žena

Tento estetický zákrok je najnovší svetový trend v oblasti omladenia tváre a je založený na princípoch orientálnej medicíny.

Na klinike Esthetic máme opäť absolútnu svetovú novinku, o ktorej už teraz vieme, že bude hitom tohto roka. Najnovší svetový trend v oblasti omladenia tváre, nazývaný 4D bio niťový lifting, je založený na princípoch orientálnej medicíny.

„Pomocou špeciálneho systému kanýl a nití vieme našim klientkam vytiahnuť kožu tváre v kriticky poklesnutých oblastiach opäť nahor. Dámy, ktoré za mnou chodia vo veku okolo 40 až 45 rokov najviac trápi poklesnutá koža v oblasti sánky, ovisnuté kútiky, prehĺbené nosovo-ústne vrásky. Bez použitia skalpela im teraz vieme vrátiť ich prirodzené kontúry tváre, aké mali okolo 30 roku svojho života,“ hovorí MUDr. Alexandra Novotná, PhD., majiteľka kliniky Esthetic.

Lifting tváre niťami je možné použiť aj na pozdvihnutie obočia, poklesnutých líc či kože pod bradou. Táto technika je ideálnym riešením pri tzv. unavenej alebo strhanej tvári. Vstrebateľné bio-dermálne nite aktivujú tvorbu kolagénu, čím sa vytvára kolagénová „kostra“, a tým dochádza k spevneniu a pozdvihnutiu ochabnutej pokožky, vyhladeniu kontúr a drobných vrások na tvári. Ide o minimálne invazívny zákrok, ktorý nie je pre klientku nijak náročný.

Vykonáva sa ambulantne, iba v lokálnej anestézii a trvá približne 60 až 90 minút. Nezostávajú po ňom žiadne modriny ani podliatiny. Miesto vpichu sa hojí rýchlo bez zanechania stopy alebo jazvy, keďže nedochádza k rezaniu pokožky.

Bio-dermálne nite sú zložené z injekčnej mikroihly – kanily a samotnej nite o hrúbke vlasu. Po zavedení nite sa ihla vytiahne a vlákno zostane uložené bez fixácie vo vrstve kože. Zákrok sa opakuje podľa potreby, pričom interval medzi ošetreniami je 3 týždne. Odporúča sa zopakovanie kúry o pol roka. Na udržanie výsledného efektu stačí 1 ošetrenie za rok. Cena ošetrenia sa pohybuje v okolo 350 €.

„Počas zákroku som sa cítila príjemne. Po podaní anestézy som necítila žiadnu bolesť ani pichanie iba tlak, ktorý nebol nepríjemný. Celý proces trval pomerne rýchlo, myslela som si, že to bude trvať dlhšie, keďže do každej strany tváre mi pani doktorka aplikovala 4 nite. Príjemne ma prekvapilo, že som po zákroku nemala žiadne modriny. Cítila som trošku opuch, ktorý ale po niekoľkých dňoch ustúpil. S výsledkom som spokojná, teraz po týždni nie je vidieť žiadne stopy po vpichoch a veľmi sa teším z toho, že už nemám syslie vačky okolo sánky, ktoré ma dlho trápili,“ uviedla pani Alžbeta, ktorá 4D bio niťový lifting na klinike Esthetic podstúpila ako prvá.

4D bio niťový lifting pomáha pri:

  • odstraňovaní drobných vrások okolo pier,
  • odstraňovaní vrások medzi obočím,
  • odstraňovaní vrások okolo očí,
  • pozdvihnutí poklesnutého obočia,
  • vyhladzovaní nosovo-ústnych záhybov a vrások,
  • ochabnutej pokožke so stratou elasticity, ovisnutej koži a kontúrach tváre,
  • vyhladzovaní vrások na krku a v dekolte,
  • tvarovaní kontúr tela,
  • pri liečbe alopécie.

Otázky pre MUDr. Alexandru Novotnú PhD., majiteľku kliniky Esthetic

Mudr. Alexandra Novotná, PhD.
Esthetic

Prečo sú nite, ktoré sa používajú pri 4D liftingu bio?

Sú to špeciálne nite z polydioxanonu, ktoré sa za 6 až 8 mesiacov bezpečne rozložia, telo ich samo odbúra a nite sa úplne vstrebú, pričom zanechávajú kolagénovú kostru slúžiacu ako opora pleti. Tým dochádza k vypnutiu pokožky a liftingovému efektu. Sú biokompatibilné, teda prirodzene sa prispôsobia tkanivu ľudského organizmu. Navyše sú hypoalergénne, teda nevyvolávajú nežiaduce reakcie na cudzorodý materiál.

Ako prebiehal prvý zákrok 4D bio niťového liftingu na klinike Esthetic?

Bol to úžasný zážitok. Asi po roku som mala znova tie príjemné zimomriavky, keď robím úplne nový zákrok a už v jeho priebehu vidím, že to bude super. Veľmi sa teším z toho, že ho môžeme na klinike ponúknuť našim klientkam. Myslím, že to bude tohtoročný hit. Je minimálne bolestivý, bezpečný a veľmi účinný. S plastickou chirurgičkou Katkou Simonovou sme boli doslova nadšené.

Sú liftingové zákroky časté?

Liftingové zákroky vykonávame na klinike stále častejšie. Za posledný rok som v mojej praxi zaznamenala 4-násobný nárast! Najčastejšie prichádzajú ženy, ktoré pri svojej práci často komunikujú s ľuďmi a chcú mať zo svojho výzoru dobrý pocit, jednoducho sa chcú cítiť krajšie a mladšie, čo je úplne prirodzené. Prichádzajú k nám aj muži, aby si obnovili svoj mladícky vzhľad, prípadne sa zbavili problému, ktorý ich dlhodobo trápi, napríklad vačkov pod očami alebo dvojitej brady.

Viac na www.esthetic.sk.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk