Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
After_bozk_plagat.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Bontonfilm
15. apríla 2019 LifestyleKnihy a film od DamskaJazda.skSITA

After: Bozk (After)

BRATISLAVA 15. apríla (DámskaJazda.sk)

US – 2019
Dĺžka: 106 min.
Premiéra: 11. apríla 2019
Žáner: romantický
Réžia: Jenny Gage
Hrajú: Josephine Langford, Hero Fiennes Tiffin, Selma Blair

Nechajte sa zviesť

Usporiadaná študentka sa zamiluje do toho najhoršieho chalana široko ďaleko, rebela s temnou minulosťou i tajomstvom. Zdravý rozum je síce proti, ale nemôže si pomôcť, velenie nad jej životom preberá srdce a túžba. Nič podobné predtým nepoznala a tak sa vrhá do vzťahu, ktorý je opojný, silný a diabolsky nebezpečný.

O filme After: Bozk sa často píše ako o „Päťdesiatich odtieňoch pre tínedžerov“. Oba filmy spája veľká romanca, neovládateľná príťažlivosť hlavných hrdinov, vášeň a túžba. After: Bozk vznikol podľa rovnomenného knižného bestselleru Anny Todd, prvého dielu z niekoľkodielnej série „After“. Tá sa stala svojho druhu fenoménom a na internetovej platforme Wattpad má cez miliardu prečítania.

Po vašom „poprvé“ už nebude život ako predtým. Hlavná hrdinka Tessa je vzorom dobrého dievčaťa. Príkladná usilovná študentka, vzorná dcéra, pozorná a verná kamarátka, skvelá študentka prvého semestra s veľkými ambíciami a plánmi do budúcnosti. Jej učebnicový životný plán však nepočítal s tým, že sa objaví tajomný chlapec Harding Scott. Nijako zvlášť obľúbený, drzý a nafúkaný samotár s prenikavým pohľadom a s povesťou „od neho sa drž radšej ďalej“. Je nebezpečný… a nebezpečne príťažlivý. Zakázané ovocie priťahuje aj dobré dievčatá a Tessa sa cez všetky varovania vrhá do vzťahu, ktorý zo všetkého najviac pripomína horskú dráhu. Je rovnako desivý ako vzrušujúci, prináša plač i neopísateľné šťastie, nehu i krutosť a nikdy nejde v pokoji po rovine. Má takto vyzerať láska? Sila ich vzťahu a vášne menia všetko, čo doteraz poznala a čo od svojho života čakala.

Príbeh spisovateľky Anny Todd a jej kníh After pripomína úžasné príbehy toho, ako vznikli knihy a filmy pre mladé publikum, ako je napríklad Twilight alebo Hunger Games. Skryté pred zrakom dospelých, bez záujmu tradičných médií, bez podpory veľkých vydavateľstiev, sa z úplne neznámych a začínajúcich autoriek a z ich hrdinov stávajú fenomény mladých s obrovskou popularitou.

Anna Todd začala svoje príbehy After písať z jednoduchého nadšenia na voľno prístupnej internetovej platforme Wattpad v žánri fanfiction, v ktorom sú postavy inšpirované skutočnými ľuďmi, v tomto prípade jedným z členov chlapčenskej skupiny One Direction. Tu si v tej najčistejšej a najférovejšej „súťaži“ všetkých podobných nadšencov získala neuveriteľnú obľubu a postupne dosiahla až miliardu prečítaní! Zmluva s vydavateľstvom, upravená knižná podoba a celovečerný film už je len zaslúžený happy end.

Celosvetovyý knižný bestseller a fenomén AFTER: BOZK zožal úspech u slovenských čitateľov, ale aj jeho filmové spracovanie oslovilo Slovákov a počas otváracieho víkendu si ho prišlo pozrieť do kín vyše 26 000 divákov!

Tento skvelý výsledok tak zaručil filmu prvé miesto v slovenskej TOP 20!

Výsledky otváracích víkendov výrazných tindžerských romantických filmov, ktoré boli natočené podľa knižných bestsellerov:

Súmrak (Twilight): 17 635 divákov
Predtým, ako som ťa poznala (Me Before You): 13 290 divákov
Hry o život (Hunger Games): 11 172 divákov
Láska stojí za všetko (Everything, Everything): 8 518 divákov
Divergencia (Divergent):  6 896 divákov
Polnočná láska (Midnight Sun):  6 488 divákov
Kým prišla búrka (Adrift): 6 249 divákov
Na vine sú hviezdy (Fault in Our Stars):  4 225 divákov
S láskou Rosie (Love, Rosie): 4 171 divákov

Odporúčaná prístupnosť: od 12 rokov
Farebný, české titulky, 2D DCP
www.bontonfilm.sk

Inzercia

Odporúčané

K téme

Októbrová premiéra filmu KAREL sa ruší Animovaný fenomén prišiel do kín vo filme Máša a medveď: Mášine pesničky

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.