Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
IQ
IQ www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
27. júla 2021 Zdravie od DamskaJazda.skSITA

Ak robíte niektorú z týchto vecí, ste podľa vedcov rodený génius s vysokým IQ

Géniovia nemusia byť vždy vyslovene jednotkári. V skutočnosti majú iné prednosti. Pozrite sa, či náhodou nepatríte medzi nich. Géniovia majú tie najrôznejšie podoby a často ich nemusíte ani poznať. Géniom môžete byť aj vy a to aj napriek faktu, že by vám to nikdy nenapadlo. No ako to vlastne môžete zistiť? Jednoducho. Vedci totiž nedávno zostavili rebríček vecí, alebo skôr znakov, ktoré géniovia majú.

Rozprávate sa sami so sebou

Mnoho ľudí si myslí, že „samorozprávaním“ trpia len blázni. Pravda je však taká, že sami so sebou sa rozprávajú hlavne géniovia. Pomáha im to prísť na najrôznejšie nápady a riešenia. Váš mozog totiž pracuje lepšie, ak hovorí sám so sebou.

Bojíte sa a často premýšľate

Nedokážete proste len tak „byť“. Ani sa tešiť zo všedných vecí. Neraz prichádzate k správnym riešeniam tým najkomplikovanejším spôsobom. Život s vami asi nie je jednoduchý. Pravdepodobne nedbáte na spoločenské zvyklosti. Máte však svoju víziu, ktorú pevne nasledujete. A to sa cení viac, než všetko ostatné.

Neriešite čo si na seba oblečiete

Ak považujete za stratu času stráviť desiatky minút výberom oblečenia, môže to byť znak, že ste nadpriemerne inteligentný. Géniovia totiž do svojho života často zaraďujú rutinu. Napríklad v tom, že si na seba obliekajú aj niekoľko dní po sebe to isté oblečenie. Chcú si totiž uľahčiť svoje fungovanie a venovať svoje myšlienky iným záležitostiam.

Milujete hádanky a hlavolamy

reklama:

Milujete ich? Máte radi neustále precvičovanie vlastného mozgu? Ak áno, rozhodne je to znak géniov. Tí často precvičujú svoj mozog a hľadajú riešenie. Každá prekážka je pre nich výzvou. Váš mozog zažíva stav blaženosti, keď sa môže pustiť do riešenia nejakého problému. Tam, kde väčšina ľudí vidí prekážku, vy vidíte výzvu. A aj to vás odlišuje od ostatných.

reklama:

Otvoriť prezentáciu, kliknite sem:

Odporúčané

K téme

Pozrite sa, s kým si ste podobní, podľa znamení zverokruhu Vyberte najšťastnejší partnerský pár a zistite, ako sa správate vo vzťahu vy a aké sú vaše dobré stránky, a čo je hlavným negatívom

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.