Ak si nie ste istí svojím partnerským vzťahom, ukážeme vám jasné znamenie, že je všetko v poriadku

partnerský vzťah www.gettyimages.com

Ak žijete dlhšiu dobu v partnerskom vzťahu, skôr či neskôr sa nevyhnutne vynoria pochybnosti o tom, či je to „to pravé“. Predovšetkým sa neporovnávajte so žiadnymi ideálnymi pármi, o ktorých sa môžete dočítať napríklad v bulvári. A predovšetkým si nelámte hlavu nad tým, že váš vzťah napríklad nie je práve typický. Možno by ste sa divili, ako aj páry, ktoré sú  prinajmenšom zvláštne, môžu byť v každodennom živote skutočne šťastné. Poďte sa s nami pozrieť na niekoľko neklamných známok spokojného vzťahu.

veľmi sa nerozprávajú

Možno sa vám zdá, že v porovnaní s inými pármi spolu príliš nehovoríte a dokážete stráviť hodiny mlčky v jednej miestnosti, pričom sa každý venujete svojej činnosti. Podľa odborníkov je práve toto známka veľmi zvláštneho spojenia medzi vami. Ak spolu viete mlčať, je dôležité, aby sa pri tom ani jeden z vás necítil nekomfortne.

Nespíte v jednej spálni

Medzi predstavy o ideálnom páre často patrí zaspávanie v objatí a spoločné prebúdzanie. Sú však páry, ktoré sa bez problémov dohovoria na oddelenom spaní, ktoré prináša veľa výhod, najmä vtedy, keď jeden z partnerov napríklad vstáva skoro do práce alebo chrápe. Výskumy potvrdzujú, že kvalitný spánok je absolútne kľúčový pre duševné i fyzické zdravie.

Nezdieľate koníčky ani názory

Spoločné koníčky a niekedy aj názory na svet patria k najčastejším mýtom o šťastnom vzťahu. Samozrejme, spoločné hobby vás môže zblížiť alebo sa vďaka nemu môžete aj zoznámiť, na druhú stranu je však tiež zdravé môcť sa porozprávať aj o tom, čo zaujíma len jedného partnera. Skrátka, ak by vás s partnerom spájali len rovnaké záujmy a názory, možno by vám život s ním čoskoro začal pripadať nudný, pretože by vám chýbali nové podnety a iné pohľady na život.

Nemáte deti

Predtým bolo bežné a spoločnosť to v podstate očakávala, že pár, ktorý uzavrel manželstvo, si čoskoro zaobstará  prvé dieťa a potom druhé alebo i ďalšie. Toto však v dnešnej dobe už zďaleka neplatí. Ak sa nejedná napríklad o zdravotný dôvod, ale o slobodné rozhodnutie dvojice, mali by s tým vždy byť úplne uzrozumení obaja partneri.

Netrávite dovolenku spoločne

Tento jav často úzko súvisí s tým, že partneri nemusia nutne zdieľať rovnaké záujmy, a je teda logické, že môžu mať aj úplne odlišné predstavy o dovolenke. Nemalo by príliš zmysel, aby sa jeden partner prispôsobil a na dovolenke sa preto nudil. V takom prípade je lepšie, keď si obaja nájdu dovolenku, ktorá splní ich predstavy, pričom sa jeden na druhého budú aj viac tešiť a po návrate si môžu vymeniť dojmy.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom