Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dvaja, láska, pár, manželstvo,
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
31. mája 2018 LifestyleSex a vzťahy od DamskaJazda.skSITA

Aké fázy má láska? Spoznajte, v ktorej z nich sa nachádzate

Vzťahy, rovnako ako život, majú svoje vlastné fázy. Začínajú poblúznením a prechádzajú postupne niekoľkými etapami:

Prvá fáza – stupeň poblúznenia: Takmer vždy začína intenzívnou príťažlivosťou a nekontrolovateľným nutkaním tráviť spolu čo najviac času. V tejto etape prehliadame všetky nedostatky svojho partnera a sústredíme sa len na jeho pozitíva.

Druhá fáza pochopenia: V tejto fáze dochádza k bližšiemu spoznávaniu sa sprevádzanému rozhovormi s partnerom, ktoré sa ťahajú dlho do noci. Navzájom si hovoríme o rodinách, bývalých partnerských vzťahoch, záujmoch a život sa zdá byť tak krásny a romantický .

Tretia fáza konfliktov: Táto fáza obvykle prichádza po niekoľkých mesiacoch šťastnej romantiky. Dochádza k prvým konfliktom medzi nami a partnerom, ktoré sa však spravidla vyriešia veľmi rýchlo.

reklama:

Štvrtá fáza vytvárania názoru: V tejto etape vzťahu sa už vzájomne s partnerom poznáme a vieme čo od seba môžeme očakávať. Vzťah považujeme za relatívne pevný a dúfame, že aj náš partner má záujem o pevnejší záväzok. Ak sa v tejto fáze naše pohľady na vzťah líšia, môže to viesť k rozchodu alebo depresii.

Piata fáza – etapa formovania : V tomto stupni vývoja vzťahu sa dostávajú viac do popredia naše očakávania ohľadom ideálneho partnera. Preto sa v tejto fáze snažíme formovať samých seba, aby sme sa sami stali perfektnými partnermi. Táto etapa je o dávaní i braní a obaja partneri sú v tejto fáze rovnako dominantní.

Šiesta fáza – šťastná scéna: Pokiaľ vzťah zvládne fázu formovania, dokážeme vzájomne chápať partnerove očakávania. V tejto etape sa cítime vzájomne prepojení a intenzívne milovaní. Mnohokrát sa rozhodujeme, či v tejto fáze uzatvoríme s partnerom manželstvo.

reklama:

Siedma fáza pochybností: Je to už niekoľko rokov, čo ste vo vzťahu? Ak áno, do vašej mysle sa postupne môžu vkrádať pochybnosti, či ste v ňom naozaj šťastní. Práve teraz začíname premýšľať o minulých láskach a ďalších potencionálnych partneroch. Ak vo vzťahu nie sme už spokojní, viníme z toho svojho partnera. V tejto fáze môžete tiež začať porovnávať svoje manželstvo s inými pármi a inými vzťahmi. Ak chcete, aby vaša láska úspešne prežila túto etapu, musíte sa snažiť, aby nebol váš spoločný život jednotvárny.

Ôsma fáza – sexuálna: Toto je fáza, kedy náš sexuálny život začína hrať kľúčovú úlohu . V tomto stupni vzťahu buď strácame záujem o vášnivý sex, alebo neustále hľadáme spôsoby, ako urobiť spoločný intímny život viac vzrušujúcejším. Pokiaľ naše sexuálne záujmy začnú byť rozdielne, jeden z partnerov si môže začať aférku . Ale na druhej strane, ak zistíte, ako oživiť váš sexuálny život, váš vzťah by mohol dosiahnuť nový rozmer .

Deviata fáza plnej dôvery: Je to šťastná etapa, kedy sa obaja cítia byť vzájomne milovaní a úplne veria jeden druhému. V tejto fáze sú obaja spokojní a je ľahké navzájom predvídať svoje správanie a rozhodovanie.

reklama:

Ak ste vo vzťahu dlhšiu dobu, možno ste zažili všetky alebo väčšinu z týchto vzťahových etáp . A ak ste ešte mladí a zamilovaní, nenechajte sa odradiť negatívnou stránkou týchto stupňov lásky a skúste tieto stupne vývoja vzťahu brať ako odrazový mostík do lepšej budúcnosti, ktorý vám môže pomôcť naplniť váš vzťah láskou i šťastím a zároveň udrží Vašu lásku nažive po celú dobu.

reklama:

Odporúčané

K téme

Vyberte si, ktoré šaty sa vám najviac páčia. Podľa toho zistíte, aká ste žena a čo si myslia o vás muži 10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.