Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
vlastnosti ideálnej partnerky
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:
reklama:
10. septembra 2018 LifestyleSvet mužov od Milota MezeiováSITA

Aké sú vlastnosti ideálnej partnerky?

Aj keď každý príslušník silnejšieho pohlavia býva iný, tieto naše povahové črty sú podľa väčšiny mužov ideálne pre trvalý vzťah.

Mnohé z nás túžia po trvalom vzťahu, ale napriek tomu majú za sebou veľa stroskotaných vzťahov. Stáva sa to aj vám? Ste atraktívna, no stále sama? Aké vlastnosti by mala mať podľa mužov ideálna partnerka?

Tolerancia a schopnosť robiť kompromisy

Manželstvo či dlhodobý vzťah predstavuje spolužitie dvoch úplne odlišných ľudí, preto býva náročné na vzájomné prispôsobovanie sa a tolerovanie rozdielností. Muž je tvor odlišný. Učili nás to už na hodinách prírodopisu a aj život samotný to neustále potvrdzuje. Nemôžeme ignorovať pravdu a nemôžeme chcieť po mužoch, aby boli ako my. Čiže milé dámy, nerozčuľujte sa nad tým, že nechávajú zdvihnutý poklop na toalete, nikdy nevedia nič nájsť bez našej podrobnej navigácie, pravidelne „športujú“ na gauči pred televízorom, a kým vy sa trápite s každodennými starosťami, ich myšlienky smerujú len na to jediné. A dalo by sa popísať ešte veľa strán o odlišnostiach, ktoré robia muža mužom a ženu ženou. Skvelé manželstvo totiž nie je, keď sa dá dokopy dokonalá dvojica. Skvelým manželstvom je, ak sa nedokonalá dvojica naučí tešiť zo svojich rozdielov.

reklama:

Starostlivosť a pracovitosť

Ďalšou prospešnou vlastnosťou je starostlivosť. Starostlivosť predovšetkým o samotného partnera, o domácnosť, o rodinu a deti, ale dôležitá je i starostlivosť o seba a svoj zovňajšok. No najmä kvôli tomu, aby ste sa vy samotné cítili atraktívne. Potom vás tak bude vnímať aj váš budúci manžel.

Podobnou povahovou črtou je i pracovitosť. Podľa Dr. Miroslava Plzáka, odborníka na manželstvo, z pracovitosti vyplýva aj určitá zodpovednosť. Podľa neho „manželstvo je podnik a ten s lenivým človekom nutne musí skrachovať. Ďalšou podmienkou solídneho manželstva je spoľahlivosť, schopnosť dodržať dohodu. Pre koho nie je sľub záväzný, ten v manželstve spôsobuje len problémy. Manželstvo samotné drží na troch S.“

reklama:

Ak vás napadlo, že jedným z tých troch S je sex, tak ste na omyle. Sú to starosť, súcit a súženie. Staráme sa o úspech nášho súžitia a tým aj o partnera. Súcitíme s jeho trápením a tým si poskytujeme duševnú oporu a nakoniec súžime sa, ak nám prítomnosť toho druhého veľmi chýba.

Muži milujú potvory: Prečo je to tak?

Každého z nás zahreje pocit, keď vie, že doma má svoje miesto, ktoré počas jeho neprítomnosti zostáva len pre neho. Do takej domácnosti sa každý muž vracia rád.

reklama:

Odporúčané

K téme

3 otázky pre Lukáša Adamca: Druhý raz túto chybu nespravím 6 vecí, vďaka ktorým budete v roku 2021 silnejším

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.