Ako mať zdravé zuby a ďasná? Toto treba vedieť o prevencii

Biogaia sk 2021 tablets prodentis_72dpi.jpg
Foto: BioGaia

Žiarivý úsmev a svieži dych nemusí byť len výsadou celebrít. Ako mať zdravé zuby a ďasná? Dôležitá je účinná prevencia, ktorá nás ochráni aj pred paradentózou.  

Nádherné biele zuby a svieži dych sú najkrajšou ozdobou nášho vzhľadu. Sila úsmevu totiž pomáha dosiahnuť úspech nielen v súkromnom, ale i v pracovnom živote. Jeho moc pochopili dávno i známe osobnosti, ktoré častokrát podstupujú finančne náročné zákroky, aby ho dosiahli. Pritom by stačilo zamerať sa na prevenciu, ktorá pomáha predísť nielen zubným kazom, žltým zubom, no najmä nepríjemným bolestivým zápalom ďasien.

Ako mať zdravé zuby a ďasná?

Všetko, čo sa deje v našej ústnej dutine, majú na svedomí baktérie. Pri tomto slove si väčšinou každý z nás predstaví negatívnych ničiteľov našich zubov. Bez niektorých baktérií však ľudský organizmus nedokáže zdravo fungovať, a to sa netýka len našich úst. Na zdravie ústnej dutiny má veľký vplyv mikroflóra v ústach, ktorú tvorí rovnováha medzi prospešnými a negatívnymi baktériami. Pokiaľ nemáme zdravú mikroflóru, nemôžeme mať ani zdravé ďasná a zuby, ani zdravý dych.

Narušiteľmi tejto rovnováhy sú paradoxne niektoré ústne vody, ktoré sú zamerané na celkovú dezinfekciu. Ďalej napríklad je to fajčenie, stres, rôzne ochorenia a iné.

Ústna dutina je počas celého dňa kontinuálne v styku s vonkajším prostredím, t.j. s bacilmi, vírusmi a podobne. V našich ústach tak prebieha boj medzi prospešnými a škodlivými baktériami, ktorý by mal pri zdravej ústnej mikroflóre dopadnúť v prospech priaznivých baktérií.

Pozitívne pôsobenie určitej skupiny baktérií dokazuje kuriózny prípad istej japonskej starenky, ktorá mala pod zubným povlakom zdravé biele zuby a ďasná. Prostredníctvom mikrobiologického rozboru uvedeného povlaku sa zistilo, že zdravý chrup i ďasná Japonky má na svedomí určitá skupina laktobacilov, ktorú nános na zuboch obsahoval. Konkrétne išlo o Lactobacillus reuteri, ktorý plní funkciu upratovača v našich ústach a nedáva priestor negatívnemu pôsobeniu škodlivých baktérií.

Prevencia je veľmi dôležitá

Ak chceme mať žiarivý úsmev a svieži dych, nezabúdajme na správnu ústnu hygienu a zachovanie zdravej mikroflóry v ústach. Takouto vhodnou prevenciou môžete predísť aj ťažkým zápalovým stavom, ako je paradentóza. Vynikajúci doplnok v starostlivosti o ústnu dutinu predstavujú rozpustné pastilky BioGaia Prodentis s mentolovou príchuťou, ktoré obsahujú spomínané prospešné baktérie Lactobacillus reuteri Prodentis. Je to patentovaná kombinácia dvoch kmeňov L. reuteri DSM 17 938 a L. reuteri ATCC PTA 5289.

Výhody pastiliek BioGaia Prodentis

  • sú 100 % bezpečné počas tehotenstva a dojčenia
  • obsahujú živé, aktívne baktérie 100 % prírodného pôvodu
  • sú odolné voči väčšine bežných antibiotík, účinná kolonizácia počas liečby antibiotikami
  • sú úplne bezpečné pre deti aj dospelých
  • dajú sa pohodlne užívať – kdekoľvek, kedykoľvek
  • majú príjemnú mentolovú príchuť bez cukru

Ako užívať BioGaia Prodentis pastilky

Pastilky BioGaia Prodentis nechajte rozpustiť v ústach dvakrát denne po dôkladnom umytí zubov. Tak sa skvelo uvoľnia aktívne zložky, ktoré obsahujú a váš dych bude svieži počas celého dňa.

Viac informácií získate na www.biogaia.sk.

Tento článok nie je autorským obsahom DamskaJazda.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk