Ako odstrániť baktérie, ktoré spôsobujú nadúvanie, pálenie záhy a iné problémy

Helikobakter.jpg

Naše telo má určité baktérie. Niektoré nám slúžia a prospievajú nášmu zdraviu, iné naopak spôsobujú rôzne zdravotné komplikácie. Jednou z najznámejších je baktéria Helikobakter pylori.

Táto baktéria má na svedomí množstvo komplikácií týkajúcich sa najmä tráviaceho systému ako napríklad pálenie záhy, nadúvanie, bolesti žalúdka. Môže prispieť dokonca aj k vzniku vredov žalúdka.  Do tela sa dostáva väčšinou prostredníctvom kontaminovanej vody alebo potravy. Môže ohroziť každú vekovú skupinu a pozná ju celý svet.

Liečba včas je najefektívnejšou cestou k úplnému odstráneniu baktérie a na tento účel existuje mnoho spôsobov liečby. Ak nechcete užívať lieky, dá sa to aj inak, prirodzenejšou a rovnako účinnou cestou. Riešenie je také jednoduché, že tomu neveríte.

Ako sa zbaviť Helikobaktera? Existujú tieto prírodné prostriedky:

Brusnicový džús

Štúdie ukázali účinnosť tejto šťavy pri jej konzumácii v čerstvej a prirodzenej forme teda bez pridania cukru. Každodenné pitie prináša neuveriteľné účinky.

Med manuka

Vieme, že čistý med má nepopierateľné liečivé vlastnosti; ale Manuka med je najvhodnejší pre riešenie komplikácií spôsobených týmito baktériami. Stačí, k si dáte k raňajkám každé ráno lyžicu a pozitívne výsledky sa dostavia za krátky čas.

Prebiotické potraviny

Jedná sa o ovocie, zeleninu a prírodné produkty, ktoré pomáhajú predchádzať a zmierňovať problémy spôsobené touto baktériou.

Ak chcete zabrániť vniknutiu  baktérie Helikobakter do organizmu, nezabudnite si pred jedlom po použití toalety umývať ruky. Rovnako nezabudnite umyť aj ovocie a zeleninu, ktorú konzumujete bez tepelnej prípravy.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk