Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ako prebudiť vo vzťahu vášeň
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
GettyImages
22. septembra 2019 LifestyleSex a vzťahy od Milota MezeiováSITA

Ako prebudiť vo vzťahu sexuálny náboj?

Ak sa z vášho vzťahu vytratila láska či vzájomná úcta, poradíme vám, ako city znovu oživiť.

Berie vás váš partner ako samozrejmosť a prestal si vás vážiť? Je čas to zmeniť. Poradíme vám ako. Možno stačí vyskúšať tieto nasledujúce kroky:

Krok prvý: Nechcite po partnerovi, aby sa vám venoval, ale venujte sa sami sebe

Prvý krok, ktorý je potrebné urobiť, aby sa do vzťahu vrátil sexuálny náboj, je presunutie záujmu i energie výhradne na seba. Nepodriaďujte celý svoj život mužovi a začnite konečne myslieť aj na svoje záujmy, pretože čím ste od partnera nezávislejšia, tým viac sa o vás bude zaujímať.

Prečítajte si aj: 6 dôležitých zásad pre šťastný vzťah

Krok druhý: Zmeňte zaužívaný režim

Ste mužovi vždy a za každých okolností k dispozícii? Potom sa nečudujte, že vás berie ako samozrejmosť a inventár. Veď ani nábytok sa vo vašom byte nehýbe, či výrazne nemení. Preto ďalším krokom pre prebudenie iskry je zmeniť zaužívaný stereotyp. Napríklad, ak manželovi na služobnej ceste v určitý čas pravidelne volávate a z jeho tónu v hlase počuť, že ho telefonáty otravujú, je čas na zmenu. Skúste porušiť pravidlo a nezavolať mu. Uvidíte, že mu začne vŕtať v hlave, čo asi robíte a čo je pre vás dôležitejšie ako on. Zmena stereotypu ho prinúti znovu spozornieť a možno aj začať sa snažiť.

Krok tretí: Oprášte svoj zmysel pre humor

Strata zmyslu pre humor vo vzťahu znamená zväčša len jedno. Nastal čas na zmenu. Žena v tomto štádiu vzťahu býva pohltená partnerom a naplňovaním jeho potrieb. Pozná každý jeho krok. Zmysel pre humor pritom nie je samoúčelný, obsahuje v sebe erotickú iskru. Aj keď to muži ženám nehovoria, určite si všimnú, keď ho partnerka stratí. Stáva sa z nej zarytá gazdinka alebo nezaujímavá partnerka. Výzva tak pre muža mizne, zmysel pre humor je tiež preč, situácia volá po zmene. Zmysel pre humor pritom nesúvisí len s vtipnými poviedkami, vychádza z hlbších koreňov, a síce z pokojnej mysle. Ostatní podľa neho poznajú, že ste spokojná sama so sebou. Partner vďaka nemu pochopí, že ste nad vecou. Cieľom znovunadobudnutia zmyslu pre humor samozrejme nie je získať živnosť na zabávača, ale uvoľniť sa.

I tu však platí pravidlo, že prehnaná snaha býva zväčša na škodu, ale nie k úžitku.

Odporúčané

K téme

Vyberte si, ktoré šaty sa vám najviac páčia. Podľa toho zistíte, aká ste žena a čo si myslia o vás muži 10 stratégií, ako dostať chlapa do chomúta

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.