Ako sa dá využiť soľ? Máme pre vás niekoľko originálnych nápadov

Soľ, soliť, soľnička

Bez soli si mnohí z nás nevedia predstaviť ani deň. No okrem dochutenia jedál dokáže aj iné veci. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete, aké.

Osviežovač vzduchu

Vedeli ste, že pomocou soli sa dá vyrobiť domáci osviežovač vzduchu? Aby ste to dosiahli, budete potrebovať 1 / 2-1 šálku soli a 20 – 30 kvapiek akéhokoľvek éterického oleja alebo okvetných lístkov. Jednoducho vložte všetky ingrediencie do misky alebo pohára a pripravte sa na dávku sviežej vône. Namiesto misky môžete tiež použiť šupku z polovice pomaranča.

Zabráni plesni na sprchových závesoch

Novozakúpený sprchový záves umyte slanou vodou. Potom už nikdy nebudete mať problém s plesňou.

Zbaví vás mravcov

Ak sa chcete zbaviť mravcov, zmiešajte soľ a vodu v pomere 1:4 vo fľaši s rozprašovačom. Nastriekajte tento roztok tam, kde vidíte, že sa zhromažďujú mravce, alebo tieto miesta len posypte soľou.

Odstráni zápach z topánok

Odstráňte zápach z obuvi tým, že do nich vložíte vrecúško naplnené soľou. Nechajte pôsobiť a zápach po pár hodinách zmizne. 

Topánky

Bezpečné farby pre deti

Pomocou jednoduchých prísad môžete vytvoriť vlastné domáce farby pre svoje deti. V miske zmiešajte 1 šálku múky s 1 šálkou soli. Potom pridajte 1 šálku vody a niekoľko kvapiek potravinového farbiva.

Odstráni z rúk zápach po cibuli

Oleje v cesnaku a cibuli nechávajú po krájaní vôňu na rukách. Riešenie je však dosť jednoduché: namočte si ruky, rozotrite po nich soľ a opláchnite.

Vyčistí umývadlo

Zmes z citrónovej šťavy a soli môže byť použitá na čistenie umývadiel a príslušenstva z nehrdzavejúcej ocele. V skutočnosti funguje ešte lepšie ako populárne chemické čistiace prostriedky.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk