Ako si vypestovať nádherné a zdravé vlasy? Toto musíte vedieť!

Vlasy, účes, beauty, kráska

Sú vaše vlasy dostatočne silné? Zistíte to jednoducho: ak sú po umytí a jemnom osušení uterákom na dotyk výrazne mokré, znamená to že sú porézne, majú teda tendenciu sa lámať a poškodiť. Naopak, ak sú na dotyk suchšie, znamená to, že vlasy sú menej porézne a teda celkovo zdravšie.

Vaše vlasy budú silnejšie a odolnejšie voči poškodeniu, ak sa o ne budete správne starať:

Zdravá strava rovná sa zdravé vlasy

Dôležitý je príjem bielkovín, pretože i samotná štruktúra vlasu je tvorená bielkovinou s názvom keratín. Nenahraditeľné sú v strave aj stopové prvky meď, železo, horčík, selén a vitamíny E, D a C, ktoré produkciu keratínu ovplyvňujú. Vlasom prospievajú aj antioxidanty v ovocí a zelenine a takisto zdravé tuky a rybie omega-3 mastné kyseliny, ktoré podporujú ich rast.

Nie je šampón ako šampón

Kupujte šampón, ktorý je určený presne na váš typ vlasov. Šampón aj kondicionér by mal byť k vlasom šetrný, nemal by obsahovať sulfáty a jeho pozitívne účinky by mali byť potvrdené klinickými testami. Vyhýbajte sa produktom obsahujúcim priveľa chemických zložiek a namiesto toho vyberajte šampóny s Aloe vera, bambuckým maslom a zložkami, ktoré vlasy zjemňujú a zároveň posilňujú.

Kondicionér udrží vlasy hydratované

Kondicionér sa vám zíde aj vtedy, keď si vlasy neumývate šampónom. Naneste si ho vždy, keď máte mokré vlasy – zostanú tak dlhšie hydratované a chránené. Nič nepokazíte ani keď vlasom raz do týždňa doprajete hĺbkovú hydratáciu v podobe podomácky vyrobenej masky – skúste napríklad kombináciu medu a kokosového oleja. Naneste ju na vlasy a pred zmytím nechajte pôsobiť 20 minút. Pred nanášaním masky alebo kondicionéru z vlasov odstráňte prebytočnú vodu – ak sú totiž nasiaknuté vodou, nedokážu vstrebať živiny z kondicionéru.

Pravidelne zastrihávať

Vek sa prejavuje aj na vlasoch – s pribúdajúcimi rokmi sa končeky vlasov viac štiepia, je ich preto treba častejšie zastrihávať, aby sa odstránili poškodené časti vlasu. Vďaka pravidelnému zastrihávaniu sa vlasy nebudú ďalej štiepiť a budú pôsobiť zdravšie a vitálnejšie.

Menej tepla

Časté používanie fénu alebo žehličky vlasom neprospieva. Ak si chceme vlasy udržať zdravé a pekné čo najdlhšie, nevystavujme ich teplu príliš často. Pred každým fénovaním a vyrovnávaním na vlasy naneste ochranný sprej a kulmu a žehličku pravidelne čistite – zvyšky vlasových prípravkov na nich môžu štruktúru vlasu časom tiež poškodiť.

Ďalšie tipy:

  • Ak nosíte vlasy v cope, nesťahujte gumičku príliš na tesno
  • Pred pobytom na slnku na vlasy naneste ochranný prípravok, ktorý zabráni ich vyblednutiu a poškodeniu
  • Pred plávaním v bazéne si dajte kúpaciu čiapku, prípadne vlasy opláchnite čistou vodou alebo kondicionérom. Vlasy tak budú lepšie chránené pred chlórom.

Zdroj: Herbalife

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk