Ako vybieliť zuby? Máme pre vás domáce recepty

Biele zuby.jpg

Vyskúšajte nasledujúce recepty, ako dodať vašim zubom biely vzhľad.

Nasledujúce triky nie sú síce náhradou za pravidelné návštevy zubára, ale ak ich budete pravidelne robiť, vaše zuby budú belšie o niekoľko tónov, a vaše ďasná budú zdravšie.

Bielenie pomocou banána

Banánová kôra obsahuje látky, ktoré rozpúšťajú zubný povlak a pomáhajú udržiavať perfektnú farbu zubov. Vnútornú časť šupky pritlačte na zuby a počkajte 5-7 minút. Potom si zuby vyčistite a opláchnite ústa. Opakujte tak často, ako sa vám páči.

Domáca zubná pasta na bielenie

Zmiešajte 1 čajovú lyžičku kurkumy s rovnakým množstvom číreho kokosového oleja a 2-3 kvapkami mätového oleja. Používajte túto zmes pravidelne a váš úsmev bude viditeľne belší. 

Biele zuby vďaka šťave z aloe vera

Ak chcete získať skutočný hollywoodsky úsmev, použite čerstvú šťavu z aloe vera, alebo si kúpte prírodný gél vyrobený z tejto rastliny. Naneste na zuby a masírujte ich zubnou kefkou. Potom dôkladne opláchnite. Môžete to urobiť po každom čistení zubov, a po pár týždňoch váš úsmev bude jasný a biely.

Pasta z jahôd

Vezmite si čerstvé jahody a rozdrvjte ich lyžičkou. Zmiešajte ju s najjemnejšou morskou soľou, ktorú nájdete (skúste ju pomlieť v mlynčeku na kávu). Výslednú pastu vložte na zubnú kefku a niekoľko minút jemne masírujte zuby. Potom dôkladne opláchnite ústa.Túto procedúru nerobte častejšie ako raz za 2 týždne.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk