Aký je správny vek na manželstvo?

Láska
shutterstock

Mnoho mladých mužov a žien zaujíma, aký je ten správny vek na manželstvo. Skúste si aj vy odpovedať na nasledujúce otázky a sama zistíte, či už ste na takýto záväzok pripravená.

Priemerný vek na sobáš sa líši po celom svete. A neexistuje konkrétne číslo, ktoré dokáže určiť aj vhodnejší čas na vstup do manželstva.

Základným predpokladom úspešného manželstva je, aby sa partneri úprimne ľúbili, ale stačí to?

Úspešné manželstvo trvá dlhšie ako obdobie zamilovanosti, ktoré nám často krát zahmlieva realitu. Preto je dôležité vedieť si odpovedať na nasledujúce otázky:

Ste pripravená vydať sa?

Správny vek je zradný spôsob, ako sa pozerať na problém. Toto číslo je naozaj individuálne, a teda vstupovať do manželstva, lebo už na to máte vek, nie je rozumným riešením.

V prvom rade si skúste úprimne s partnerom odpovedať na týchto päť otázok a pokiaľ nebudete na všetky z nich odpovedať pozitívne, potom ešte asi nie je ten najlepší čas na manželstvo.

Naozaj treba brať do úvahy všetky tieto možnosti, aby ste neskončili v nešťastnom vzťahu, alebo ešte horšie, aby vás vzťah nezničil fyzicky aj psychicky.

Prečítajte si aj: Aké sú vlastnosti ideálnej partnerky?

1. Máte finančnú stabilitu?

Zatiaľ čo sa váš život po svadbe výrazne nezmení, manželstvo so sebou prináša pocit finančnej zodpovednosti. Zarábate obaja dobre a máte stabilné pracovné pozície natoľko, aby ste dokázali zvládnuť spoločne všetky náhle výdavky, ktoré nečakane prichádzajú?

2. Ste obaja citovo zrelí?

Priemerný vek sobáša vo vašej krajine nebude mať vplyv na emocionálnu zrelosť. Ako náhle ste vydatá, bez ohľadu na to, aké problémy nastanú, nemôžete za nimi zatvoriť dvere, ale im musíte čeliť spoločne ako dve zrelé osoby. Ste na to pripravená? Je váš partner na to rovnako pripravený?

3. Kompromisy vo vzťahu

Milujete svoje neustále klábosenie s kamoškami cez telefón alebo váš partner dlhé vysedávanie pri televízii a sledovanie športových kanálov? V manželstve sa mnohé z týchto vecí zmenia.

Zvonku možno manželstvo vyzerá roztomilo, ale v reálnom živote je manželstvo o láske a kompromisoch. A tieto kompromisy by mali prísť prirodzene. Pokiaľ vášmu partnerovi niečo prekáža, musíte svoje návyky zmeniť alebo obmedziť a tu mnohokrát nastávajú problémy. Mnoho ľudí zlyháva v manželstve, pretože nedokážu hľadať spoločné kompromisy. Pamätajte si, že už budete žiť vedľa seba neustále a nielen pár hodín každý deň.

4. Zvládnete nedostatky vášho partnera?

Nikto z nás nie je úplne ideálny. Zvládnete to, ak váš partner chrápe? Alebo vstáva o tretej ráno, pretože má hlad? Alebo nechá za sebou toaletu v katastrofálnom stave? To je len malá časť z rôznych nedostatkov, na ktoré všetci prichádzajú v priebehu manželstva. Nedostatky nášho partnera sú vlastne najčastejšie dôvody, prečo manželstvo po čase zlyhá!

Prečítajte si aj: Chcete byť dobrými manželmi? Zabúdajte a hádajte sa

5. Zvládnete vzájomné rozdiely?

V priebehu doby môžu rozdiely, ktoré vás spájali a pripadali vám roztomilé, predstavovať veľký problém vo vzťahu. Máte rada čínske jedlo, zatiaľ čo on ho neznáša? Chcete sledovať večer romantický film, ale on musí vidieť futbalový zápas? Sú to problémy, s ktorými sa musíte vedieť vysporiadať každý deň. Pre úspešné manželstvo, je nutné, aby ste aj v takýchto chvíľach vedeli nájsť kompromis a predišli ste tak zbytočnej hádke.

Takže ste pripravená na manželstvo?

Manželstvo je veľký krok v živote človeka, a preto si nechajte dostatočný čas na to, aby ste si dokázali úprimne zodpovedať na vyššie uvedené otázky. Ak s partnerom nájdete tie správne argumenty prečo sa zosobášiť, potom vám gratulujeme a vy svoju lásku môžete spečatiť šťastným manželstvom.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk