Alkohol a sex: Prečo po ňom strácame zábrany?

Sex, alkohol, dvaja, vášeň, šampanské, víno, milovanie, pár, bozk,
shutterstock.com

Aj vy si dáte zopár pohárikov pred milovaní, aby ste boli povoľnejšia? Prečo sa radšej alkoholu vyhnúť a čím ho nahradiť?

Kombinácia sexu a alkoholu prináša často zložité životné situácie, ktoré nám niekedy dokážu poriadne skomplikovať život. Jeden pohárik vás síce môže skutočne dostať do nálady, no čo ak to preženiete?

Sex na jednu noc? Na týchto desať ľudí zabudnite!

Alkohol otupuje nielen zmysli

Milovanie v opitosti má bohužiaľ viacero rizík. Navyše príliš veľa drinkov znižuje vaše libido a otupuje zmysli natoľko, že si sex vôbec nevychutnáte. Nehovoriac o nevhodnej osobe, s ktorou by ste v triezvom stave nikdy neskončili v posteli. Intímne chvíľky, ktoré poriadne ani nevnímate, vás tak často môžu vyjsť dosť draho. Potvrdzuje to aj nedávny prieskum, ktorý uvádza, že až 40 percent žien malo sex bez ochrany, keď si predtým vypili. To mnohé z nás vedia. No vedia aj to, že práve alkohol nám dokáže zvýšiť sebavedomie a odvahu. Vďaka nemu si trúfneme na veci, na ktoré inak nemáme dosť guráže. No pravdu povediac, stojí nám to zato? Ak sa naozaj potrebujete uvoľniť, vyskúšajte nasledujúce tipy, pomocou ktorých si sex nielen lepšie vychutnáte, ale najmä budete si všetko pamätať.

Chcete vášnivý sex? Vyskúšajte tieto pikantnosti!

Triezvy sex môže byť oveľa vášnivejší

Ako teda byť bez alkoholu odvážnejší a uvoľnenejší? A prečo radšej triezve milovanie? Pretože naša myseľ je jasná. Sme schopné vnímať, komunikovať jasnejšie, čo potrebujeme i čo chceme. A najmä, sme v kontakte so svojim telom. Pre uvoľnenie býva dôležitá atmosféra. Masáž predstavuje skvelý spôsob, ako upokojiť nervy a dostať vás a vášho partnera do nálady. Ak chcete byť odvážnejší a hanbíte sa za svoje telo, skúste masáž pri svetle sviečky. Na jemné dotyky použite vonný teplý olej a naladíte sa tak na tú správnu sexi vlnu.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk