Análny sex- slastná rozkoš pre mužov aj ženy?

Sex
shutterstock

Trinásta komnata sexuálneho života každého páru. Niektorými zatracovaný, inými vychvaľovaný. Aký je teda pravdivý pohľad na túto praktiku?

V takmer žiadnom vzťahu neostane táto otázka nevyslovená. Mnoho žien na análny sex však získa averziu bez toho, aby skúsili, aké to v skutočnosti je. Sú za to zodpovední neprajníci, ktorí ho považujú za špinavý, nemravný či bolestivý. Napriek tomu sa táto technika praktizuje už celé stáročia.

Ako sa na análny sex pozerajú muži a ženy?

Viaceré prieskumy ukázali, že v mužoch takýto druh sexu evokuje vzrušenie, orgazmus a dobíjanie si mužského ega. Naopak ženy ho praktizujú najmä v snahe uspokojiť partnerove túžby, hoci majú obavy s možnej bolesti či nečistoty, ktorá sa takýmto sexom môže prenášať. Praktizuje sa najmä medzi mládežou vo veku 16-18 rokov a u stabilných párov, ktoré sa snažia obnoviť stratenú iskru.

5 obrovských mýtov o ženských sexi chúťkach

Čísla z prieskumu ďalej ukazujú, že väčšina mužov po análnom sexe túži, väčšina žien sa ho obáva a približne polovica párov ho nakoniec skúsi či praktizuje.

Podľa vyjadrenia viacerých odborníkov môže byť análny sex účinnou formou na zahnanie nudy v posteli. Pre mužov údajne dvojnásobne. Vedomie, že robia niečo zakázané, či nemravné, uspokojuje ich potrebu po nových a netradičných zážitkoch.

Ako análny sex praktizovať

Základom je použitie lubrikantu, a aby bol váš partner dostatočne ohľaduplný. Análny otvor nemá žiadne prirodzené lubrikanty, na rozdiel od vagíny, preto je zvlhčenie veľmi dôležité.

Navyše musí partner pochopiť, že tu žiadna rýchlosť neplatí. Pekne pomaly, najideálnejšie, ak sa vám pohrá s konečníkom prstami a vy pocítite nové pocity už len tým, že je v tejto zóne. Najprv môže skúsiť jeden prst, potom dva, a keď vnikne do vás penisom, nezacítite bolesť, len neskonalé vzrušenie, pri ktorom nebudete mať s orgazmom žiadny problém.

Záleží ženám na veľkosti mužského prirodzenia?

V čom spočíva jeho vzrušenie

Pre mužský penis je prienik do rektálnej oblasti síce pevnejší a užší ako do vagíny, no vy ste tá, ktorej tieto miesta prinesú to pravé sexuálne vybičovanie. Mnoho párov, ktoré análny sex praktizujú, naň nedajú dopustiť. A práve ženy sú tie, ktoré si tento pôžitok vychutnávajú intenzívnejšie, pretože vás partner cez análny otvor dráždi na mnohých nervových zakončeniach. Navyše vás môže ešte stimulovať rukou na klitorise, čím sa vaša rozkoš znásobuje.

Jeho ďalšou výhodou je pohodlný výron semena bez obáv z otehotnenia partnerky. Aj to býva jedným z dôvodov, prečo je análny sex stále praktizovaný.

Tak čo, zvažujete ho vyskúšať? Najviac záleží od faktorov, ako je veľkosť partnerovho údu, jeho trpezlivosť, vaše uvoľnenie, no a najmä, či to sama chcete, alebo to robíte len preňho. Na to si však už musíte odpovedať sama.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk