Angelina a Brad sa konečne dohodli na starostlivosti o deti. Ako to bude ďalej?

Brad Pitt a Angelina Jolie
Brad Pitt a Angelina Jolie SITA/AP

Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na dva anonymné zdroje oboznámené s danou dohodou.

Americká herečka a režisérka Angelina Jolie a herec Brad Pitt mimosúdne uzavreli dočasnú dohodu o starostlivosti o deti. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na dva anonymné zdroje oboznámené s danou dohodou. Podľa informácií agentúry Reuters dohoda platí do 20. októbra, pričom 52-ročný rodák z mesta Shawnee v Oklahome bude môcť ich spoločných šesť potomkov navštevovať. Jednou z podmienok však je podstúpenie alkoholových a drogových testov.

Ako informovala AP, prvé stretnutie herca a detí bude monitorované terapeutom. Pri ďalších jeho prítomnosť už pravdepodobne nebude treba. Obaja partneri tiež budú musieť absolvovať individuálne stretnutia v manželskej poradni.

Štyridsaťjedenročná Jolie podala žiadosť o rozvod 19. septembra. Rodáčka z kalifornského Los Angeles určila ako dôvod neprekonateľné rozdiely, pričom vyhlásila, že sa tak rozhodla pre dobro rodiny. Zároveň žiada losangeleský súd o plnú starostlivosť o všetky deti s tým, že ich Pitt môže navštevovať. Výživné na deti či manželské alimenty od neho nepožaduje.

Podľa právnych dokumentov herečka uviedla ako dátum odlúčenia štvrtok 15. septembra. To malo údajne nasledovať po tom, ako deň predtým herec pod vplyvom alkoholu verbálne a fyzicky napadol jedno z ich detí na palube súkromného lietadla, kde bola v tom čase aj jeho manželka. Obvinenia pre napadnutie momentálne preveruje americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI).

Angelina Jolie a William Bradley „Brad“ Pitt sa zoznámili počas nakrúcania akčného filmu Pán a pani Smithovci (2005), v ktorom stvárnili titulné postavy. Zasnúbili sa v roku 2012 po siedmich rokoch vzťahu. V roku 2014 sa zosobášili, a to najprv na súde v Kalifornii, neskôr na francúzskom zámku Miraval. Dvojica má spolu šesť detí. Tri z nich – pätnásťročného Maddoxa pochádzajúceho z Kambodže, dvanásťročného Paxa z Vietnamu a jedenásťročnú Zaharu z Etiópie – si pár adoptoval. V máji 2006 sa im narodila dcéra Shiloh a o dva roky neskôr Jolie vo francúzskom Nice priviedla na svet dvojčatá Knoxa a Vivienne.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk