AnimeShow 2014 otvorí svoje brány tento víkend v Bratislave

AnimeShow 2014
AnimeShow 2014 AnimeShow

Siedmy ročník medzinárodného festivalu anime, mangy, japonskej kultúry a sci-fi & fantasy sa bude konať znova v bratislavskom Istropolise.

V priestoroch bratislavského Istropolisu sa 21. až 23. marca uskutoční siedmy ročník medzinárodného festivalu anime, mangy, japonskej kultúry a sci-fi & fantasy AnimeShow. Podujatie sa koná pod záštitou Veľvyslanectva Japonska v SR. Spolu s AnimeShow sa na rovnakom mieste uskutoční aj šiesty ročník výstavy počítačových, kartových a stolových spoločenských hier Game Expo. Cena trojdňových vstupeniek je v predpredaji 15,90 eura, na mieste to bude 16,50 eura. Jednodňový lístok na piatok a nedeľu stojí 9,90 eura, na sobotu je to 10,90 eura.

Ako na dnešnej tlačovej konferencii uviedol koordinátor oboch podujatí Róbert Žittňan, program festivalu AnimeShow bude rovnako ako vlani rozdelený do jednotlivých sekcií – Anime, Japonsko, Sci-fi & Fantasy a Popkultúra. Novinkou bude sekcia Kórea, v rámci ktorej sa uskutoční napríklad K-Pop Showcase. V nej sa predstaví dvanásť dievčenských tanečných skupín z okolitých krajín, ktoré predvedú choreografie známych kórejských skupín. Po troch rokoch sa na festivale predstaví ochotnícke divadlo Thalia Vera s novým predstavením Under the Black Flag. V rámci filmových prezentácií premietnu napríklad snímky Enderova hra (2013), Plán úteku (2013), Lego príbeh (2014), Hobit: Smaugova pustatina (2013), Muž z ocele (2013) alebo Ohnivý kruh (2013). Súčasťou festivalu budú taktiež rôzne súťaže vrátane cosplay, ďalej rôzne prednášky, workshopy.

Program výstavy Game Expo bude rozdelený do sekcií Počítačové hry, Retro hry, Kartové hry, Stolové hry, Prednášky a prezentácie, Výstava hernej histórie a artworkov, LARPy a Herné filmy. Hosťami budú tvorcovia hry Kingdom Come Deliverance, ktorí hru aj prinesú a predstavia. Na Game Expe budú vystavené japonské herné automaty, najnovšie herné konzoly, ale aj retrosekcia s historickými konzolami.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk