Bambucké maslo: Vaša pleť sa druhýkrát narodí!

Bambucké maslo. Doprajte výživu vašej pleti.
shutterstock.com

Účinky bambuckého masla na pokožku sú veľmi známe. Doprajte výživu vašej pleti a spoznajte jeho hojivé účinky.

Priaznivé vplyvy prírodných zložiek, ktoré sa využívajú v telovej kozmetike sú nevyvrátiteľné. V čom všetkom vám dopomôže bambucké maslo?

Zdroj vitamínov

Bambucké maslo obsahuje vitamín A a E v prírodnej forme, ktoré sa využívajú v telovej a pleťovej kozmetike. Vitamín A pôsobí antivráskovo, regeneruje a vypína pleť. Vitamín E má hydratačné a antioxidačné účinky. Bojuje proti voľným radikálom, takže vás chráni pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi slnka.

Bambucké maslo. Doprajte výživu vašej pleti.
vvv shutterstock.com

Mastné kyseliny

Mastné kyseliny obsiahnuté v bambuckom masle majú vplyv na pružnosť pokožky. Dodávajú jej potrebnú elasticitu a hebkosť. Zároveň regenerujú bunky pokožky. Pokiaľ máte problém tzv. „hrošej kože“, zvyčajne v oblasti chodidiel, tento prírodný zmäkčovač je ideálnou voľbou.

Domáce kúpele. Relaxačný pôžitok za málo peňazí

Liečivé účinky Bambuckého masla

Tento prírodný zdroj pre krásnu pokožku nie len pomáha vašej kráse, ale zároveň má aj hojivé účinky.

Akné

Antibakteriálne účinky masla bojujú proti zápalom, ktoré vrcholia do akné. Zmierňuje ich výskyt a následnú tvorbu jaziev. Neupcháva póry a výborne hydratuje pokožku.

Ekzém

Pokiaľ máte citlivú pokožku so sklonom k tvorbe ekzémov, potom je pre vás tento produkt výbornou voľbou. Bambucké maslo má totiž zmierňujúce protizápalové účinky, takže vám môže čiastočne pomôcť. Pre jeho hydratačné účinky je vhodný pre extrémne suchú pleť.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk