Bol zlodej šiat Lupity Nyong'o poctivý či hlúpy?

Šaty, ktoré odcudzil a vrátil neznámy zlodej
Šaty, ktoré odcudzil a vrátil neznámy zlodej SITA/AP

Krásne šaty posiate perlami, ktoré mala herečka na Oscaroch, totiž zmizli z jej hotelovej izby. O pár dní na to spravil zlodej toto nečakané gesto.

Neznámy zlodej, ktorý ukradol šaty kensko-mexickej herečky Lupity Nyong’o zdobené 6 000 perlami, vrátil oblečenie naspäť do hotela. Podľa polície si páchateľ myslel, že perly nie sú pravé. Správu sprostredkoval polícii portál TMZ, ktorý získal informáciu vďaka anonymnému telefonátu.

Biele šaty v hodnote 150-tisíc dolárov (v prepočte približne 133 450 eur) mala herečka oblečené počas nedeľňajšieho udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied. Tridsaťjedenročná rodáčka z Mexika policajtom povedala, že šaty zmizli z jej izby v hoteli The London West Hollywood v kalifornskom meste West Hollywood v utorok niekedy medzi 8:00 a 21:00 miestneho času, kým bola vonku. Napokon ich našli vo vreci na odpadky v hotelovej kúpeľni.

Lupita Nyong’o je rodáčkou zo Ciudad de México, vyrastala však v Keni, odkiaľ pochádzajú jej rodičia. Herectvo vyštudovala na Yale University v USA a debutovala v krátkometrážnej snímke East River (2008). Následne sa predstavila v rokoch 2009 – 2012 v miniseriáli Shuga (2009). Známou sa však stala až v roku 2013, keď si zahrala v dráme 12 rokov otrokom režiséra Steva McQueena. Za svoj výkon získala množstvo ocenení vrátane Oscara pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe. Vlani ju mohli diváci vidieť v akčnom trileri Non Stop. Nakrútila tiež dokument In My Genes (2009), ktorý taktiež produkovala.

Informácie pochádzajú z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk