Botulotoxín - najdokonalejšia cesta k prirodzenej kráse

Beauty, pokožka, pleť, mejkap, pery, tvár, kráska
SITA/AP

Starnutie predstavuje proces, ktorý čaká každého. Zostarnúť však dôstojne je veľkým umením a životným úspechom. To však neznamená, že nemôžete byť prirodzene krásna v každom veku!

Botulotoxín ako terapeutická metóda zaujal v Guinessovej knihe rekordov medzi neinvazívnymi ošetreniami prvé miesto a doteraz je považovaný za najpopulárnejšiu skrášľovaciu metódu. „Botulotoxín je jednotka na relaxáciu hyperfunkčnej mimiky. Nič v minulosti nebolo také dokonalé a myslím si, že ho ani dlho v budúcnosti nič nepredbehne. Dá sa s ním naozaj čarovať, ak viete ako na to,“ hovorí vedúca lekárka Medicínskeho kozmetického centra MEDISKIN, dermatologička MUDr. Iveta Hasová, ktorá už dlho plní sny ženám o kráse a zástupy spokojných klientok, medzi ktorými nájdete aj veľa známych osobností, sú dôkazom toho, že to robí dobre.

Kamenná tvár alebo prirodzená krása?

Úspešnosť a popularita botulotoxínu rastie. A určite nie náhodou. Je jednou z mála omladzujúcich metód, keď sa výsledný efekt dosahuje takou závratnou rýchlosťou. Zvyčajne v priebehu 2 – 5 dní sa vrásky vyhladia a často nie je potrebný ďalší iný zákrok na dosiahnutie dokonalého výsledku. No zázračný botulotoxín dokáže naplniť vaše sny iba vtedy, ak sa ocitne v správnych rukách. „Medzi prvoradé prednosti tejto liečby patrí nenáročnosť, bezpečnosť a možnosť zachovania si svojho prirodzeného vzhľadu. Treba to však s ním vedieť,“ hovorí MUDr. Hasová. „Strata mimiky a takzvaná kamenná tvár vám hrozí vtedy, ak ste sa zverili do nesprávnych rúk. Ja som však za prirodzenosť, pre mňa je moja práca moje hobby. Som v prvom rade lekárka a nechcem vyrábať umelé bábiky. Moja klientka musí zostať sama sebou,“ dodáva vedúca lekárka medicínskeho kozmetického centra Mediskin.

5 minútový zákrok, maximálny benefit

MUDr. Iveta Hasová
Dámskajazda.sk/Roman Skyba

Ako vlastne botulotoxín funguje? Po vpichnutí injekcie s touto látkou sa uvoľní svalové napätie, ktoré vytvára vrásku. Ak je aplikovaný správne, ošetrenie nie je vidno a mimika je v rozumnej miere zachovaná. Určite by ste mali plne dôverovať človeku, ktorý tento zákrok vykonáva. Mal by rozumieť štruktúre tváre i svalov. Tvár teda bude vyzerať rovnako – samozrejme, okrem toho, že zmiznú vrásky, a rozhodne nebude paralyzovaná. Aplikáciu botulotoxínu môžete opakovať viackrát.

Botulotoxín v medicíne nie je toxický

V bežnej praxi sa táto látka používa v minimálnom množstve a preto neškodí zdraviu. Potvrdili to početné a rozsiahle štúdie a milióny aplikácií po celom svete. Toxín je za pár minút v organizme inaktívny a látka „neputuje“ telom. Pred zákrokom pacient vôbec nemusí byť v strese, keďže vpichnutie trvá iba niekoľko sekúnd a nie je silnejšie ako uštipnutie komára.

Ďalšie využitie botulotoxínu

To, že botulotoxín dokáže vyhladiť vrásky, zistili lekári pri liečbe svalových kŕčov, ktoré ním stále liečia. Okrem toho dokáže zastaviť potenie až na rok a využíva sa aj pri liečbe migrény, inkontinencie moču, hemoroidov, dystónii, škuľavosti, detskej mozgovej obrny, ochoreniach prostaty či bolesti chrbta a krku. „Stále však zostáva, samozrejme ak sa ocitne v správnych rukách, najdokonalejšou cestou k prirodzenej kráse v každom veku,“ dodáva na záver dermatologička MUDr. Iveta Hasová.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk