Brad Pitt sa nechce vzdať detí, žiada o takúto starostlivosť

Najlepšie a najhoršie oblečené celebrity týždňa
Angelina Jolie a Brad Pitt na premiére rozprávky Maleficent SITA/AP

Jeho manželka Angelina Jolie, ktorá v septembri podala žiadosť o rozvod, však s jeho návrhom nesúhlasí.

Americký herec Brad Pitt žiada o spoločnú fyzickú aj právnu starostlivosť o všetkých šesť detí, ktoré má so svojou manželkou, herečkou a režisérkou Angelinou Jolie. Päťdesiatdvaročný Pitt to uviedol v súdnych dokumentoch, ktoré podal v piatok ako reakciu na žiadosť o rozvod, ktorú Jolie podala ešte 19. septembra. Herec, rovnako ako Jolie, ako dôvod uviedol neprekonateľné rozdiely a ako dátum odlúčenia 15. september. Štyridsaťjedenročná herečka však požiadala o plnú starostlivosť o deti, pričom výživné na ne ani manželské alimenty nepožaduje. Deti sú dočasne v jej plnej starostlivosti, pričom Pitt sa s nimi môže stretávať.

Jolie podala žiadosť o rozvod deň po incidente, pri ktorom Pitt údajne pod vplyvom alkoholu verbálne a fyzicky napadol ich 15-ročného syna Maddoxa na palube súkromného lietadla. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) v súčasnosti preveruje, či existujú dôkazy na otvorenie vyšetrovania.

Angelina Jolie a William Bradley „Brad“ Pitt sa zoznámili počas nakrúcania akčného filmu Pán a pani Smithovci (2005), v ktorom stvárnili titulné postavy. Zasnúbili sa v roku 2012 po siedmich rokoch vzťahu. V roku 2014 sa zosobášili, a to najprv na súde v Kalifornii a neskôr na francúzskom zámku Miraval. Dvojica má spolu šesť detí. Tri z nich – spomínaného Maddoxa pochádzajúceho z Kambodže, Paxa z Vietnamu a Zaharu z Etiópie – si pár adoptoval. V máji 2006 sa im narodila dcéra Shiloh a o dva roky neskôr Jolie priviedla na svet dvojčatá Knoxa a Vivienne.

Informácie pochádzajú z webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk