Bratislavský Gurmán Fest privíta návštevníkov už o týždeň

Gurmán Fest
SITA/Marián Peiger

Na podujatí bude mať zastúpenie napríklad japonská, argentínska, britská, mexická, španielska, tuniská, francúzska, thajská alebo peruánska kuchyňa.

Na piatom ročníku gastronomického podujatia Gurmán Fest Bratislava, ktorý sa bude konať od piatka 7. do nedele 9. júna v Medickej záhrade, sa predstaví 27 šéfkuchárov zo siedmich krajín sveta.

Pätnásť z nich vystúpi na hlavnom pódiu v Divadle šéfkuchárov, ktoré je každoročnou súčasťou festivalu. V sobotu o 18:00 budú mať návštevníci možnosť pozorovať pri práci napríklad michelinového šéfkuchára Joseana Aliju zo Španielska a v nedeľu o 14:00 zas Erica Martina z Belgicka.

Návštevníci podujatia budú mať možnosť ochutnať jedlá z celého sveta, keďže na Gurmán Feste bude mať svoje zastúpenie napríklad japonská, argentínska, britská, mexická, španielska, tuniská, francúzska, thajská alebo peruánska kuchyňa. Nebudú chýbať ani tradičné špeciality jednotlivých regiónov Slovenska. Predávať sa tiež budú slovenské syry, oplátky, domáca štrúdľa či luxusné pralinky.

Sobota 8. júna bude aj o zábave. Vybrané celebrity a zástupcovia niektorých slovenských médií si zasúťažia v pečení palaciniek Crępes d’Or. Deti sa môžu tešiť na detskú školu varenia, kde budú variť s Helenou Kramárovou. Dospelí môžu absolvovať školu karvingu (vyrezávanie z potravín) alebo pozrieť sa na farmársky ovocný a zeleninový trh. V nedeľu o 13:00 sa začne Starostovská džemovačka, v ktorej budú starostovia bratislavských mestských častí súťažiť v príprave džemu.

Jednou z noviniek tohtoročného Gurmán festu bude možnosť kúpiť si poukážky na nákup jedla a pitia už pred festivalom. Lístky sú dostupné na webstránke predpredaj.sk. Vstup na samotné podujatie bude znova po celý čas bezplatný.

Agentúru SITA informovala Linda Vodislavská zo spoločnosti Advantage.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk