Chceli zabiť Joss Stone, dostali doživotie

Joss Stone
Joss Stone SITA/AP

Za vďaka bohu neúspešný pokus zostanú zločinci pekne dlho za mrežami.

Kevina Liverpoola poslal vlani súd za mreže na doživotie s tým, že vo väzení si musí odsedieť minimálne desať rokov a osem mesiacov. Juniora Bradshawa odsúdili na 18 rokov.

Dvojica mužov, ktorí v roku 2011 plánovali zavraždiť britskú soulovú speváčku Joss Stone, sa odvolali voči svojim trestom. Kevina Liverpoola a Juniora Bradshawa vlani v apríli uznala porota vinnými, pričom Liverpoola poslal súd za mreže na doživotie s tým, že vo väzení si musí odsedieť minimálne desať rokov a osem mesiacov. Bradshawa odsúdili na 18 rokov. Odvolací súd vynesie verdikt v utorok.

Bradshawa a Liverpoola zatkli v júni 2011 po tom, čo ich objavili neďaleko speváčkinho domu v Cullomptone v grófstve Devon. Našli u nich samurajské meče, povraz, vrece na mŕtvoly a mapy okolia, kde speváčka býva. Mali pri sebe i odkaz s textom „Nájdi rieku, do ktorej ju hodíme“. Mužov porota usvedčila aj z plánovania krádeže a vážneho ublíženia. Na súdnom procese, ktorý trval dva týždne, Stone vypovedala, že o prípravách na jej zabitie sa dozvedela od policajtov až po tom, čo podozrivých zatkli.

Dvadsaťsedemročná Joss Stone sa preslávila v roku 2003 zásluhou multiplatinového debutového albumu The Soul Sessions. Darilo sa aj ďalšej štúdiovke Mind Body & Soul, z ktorej pochádza hit You Had Me. Ten je dodnes jej najúspešnejším singlom. Album aj skladbu v roku 2005 nominovali na Grammy a Stone si vtedy vyslúžila aj nomináciu v kategórii Najlepší nováčik. S treťou štúdiovkou Introducing Joss Stone (2007) sa jej po prvý raz podarilo dostať do top 10 amerického albumového rebríčka, kde obsadila druhé miesto, pričom v prvej desiatke sa umiestnili aj nahrávky Colour Me Free! (2009), LP1 (2011) a The Soul Sessions Vol. 2 (2012). V roku 2009 sa stala členkou skupiny SuperHeavy, v ktorej pôsobili aj Mick Jagger, A. R. Rahman, Dave Stewart a Damian Marley. Predala približne 14 miliónov kópií svojich albumov a získala dve Brit Awards a jednu cenu Grammy. V roku 2012 jej majetok odhadli na 10 miliónov libier a obsadila piate miesto v rebríčku najbohatších britských hudobníkov mladších ako 30 rokov. Speváčka sa 27. júla predstaví v bratislavskej Refinery Gallery.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com a archívu agentúry SITA.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk