Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Caucasian child drink water from plastic bottle
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
GettyImages
reklama:
reklama:
reklama:
9. októbra 2019 ZdravieZdravý život od DamskaJazda.skSITA

Čistá voda patrí deťom: Slovenská iniciatíva pomôže poskytnúť pitnú vodu v oblastiach s jej nedostatkom

DJ/PR Voda je pre ľudský život nevyhnutná. Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) a UNICEF však 2,1 miliardy ľudí nemá v domácnosti prístup k bezpečnej a čistej vode a takmer 844 miliónov ľudí na celom svete nemá prístup k čistej pitnej vode vôbec. Problém dodržiavať pitný režim majú najmä deti, ktoré sú chorobami z kontaminovanej vody ohrozené najviac.

 Takmer 1 miliarda ľudí na celom svete nemá prístup k čistej pitnej vode. Hnačka spôsobená pitím kontaminovanej vody je stále hlavnou príčinou chorôb a úmrtí dojčiat a detí v rozvojovom svete. Nedostatok čistej pitnej vody spôsobuje viac úmrtí ako HIV / AIDS spolu s maláriou. Vzhľadom k alarmujúcim číslam sa P&G a Metro rozhodli angažovať v tejto oblasti. Prostredníctvom programu Čistá voda deťom poskytnú pitnú vodu v oblastiach s jej nedostatkom. V slovenských predajniach METRO môže každý od 18. septembra do 15. októbra 2019 nákupom vybraných produktov P&G prispieť deťom, ktoré nemajú prístup k čistej vode. Pomoc je jednoduchá: 1 zakúpený výrobok = 1 deň pitnej vody pre dieťa.

Slovenskou ambasádorkou sa stala Mária Bartaloš, populárna herečka a čerstvá mama, ktorá situáciu nedostatku pitnej vody zažila na vlastnej koži: Projekt Čistá voda deťom ma zaujal kvôli osobnej skúsenosti, a faktu, že detičky v Afrike skutočne pitnú vodu nemajú. My sme to s manželom zažili a pohľad na miestne deti bol pre mňa veľmi žalostný. Požičali sme si bicykle a prešli sme časť jednej dediny, kde sme videli ako ľudia čakali nastúpení v rade na cisternu s čistou pitnou vodou. Keď si predstavím, že my sa tu sprchujeme pitnou vodou a plytváme ňou, tak je to smutné. Nedostatok pitnej vody je závažný problém, ktorý si v našich končinách neuvedomujeme.“

Program Čistá voda deťom funguje už od roku 2004. Vedci z P&G vyvinuli špeciálne čistiace balíčky, ktoré z vody odstraňujú patogénne mikroorganizmy a rozptýlené čiastočky. Ich použitie je naozaj jednoduché. Prášok sa nasype do znečistenej vody, zamieša sa a po prefiltrovaní je za 30 minút voda použiteľná na pitie. Prostredníctvom partnerských charitatívnych organizácií sa vďaka čistiacim balíčkom poskytlo 15 miliárd litrov pitnej vody v 90 krajinách sveta, kde ľudia najviac bojujú s nedostupnosťou pitnej vody. Teraz môžu čistú vodu darovať aj zákazníci predajní Metro na Slovensku. Jednoduchým nákupom výrobkov P&G ako sú plienky Pampers, vložky Always, produkty vlasovej starostlivosti Head & Shoulders a Pantene, výrobky pre starostlivosť o domov a tkaniny Ariel, Lenor a Jar alebo produkty pre mužov Old Spice a Gillette do 15. októbra automaticky prispejú do programu Čistá voda deťom.

reklama:

 „Problematika nedostatku pitnej vody sa týka mnohých regiónov po celom svete a situácia je naozaj vážna. Sme hrdí, že P&G je súčasťou iniciatívy, ktorá prináša skvelé výsledky. Rada by som poďakovala každému jednému zákazníkovi, ktorý sa zapojí. Vďaka podpore zákazníkov v Slovenskej republike sme mohli vlani poskytnúť viac ako 230-tim ľuďom pitnú vodu na celý rok a dúfame, že tento rok čísla ešte prekonáme,“ vyjadrila sa k téme Barbora Líška Kratochvílová, marketingová manažérka P&G.

reklama:

Odporúčané

K téme

4 nebezpečné prejavy dehydratácie Ktorý nápoj je pre nás najzdravší?

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.