Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
čítať, knihu, kniha
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
gettyImages.com
reklama:
reklama:
reklama:
15. marca 2019 LifestyleKnihy a film od DamskaJazda.skSITA

Čo čítajú slovenské spisovateľky?

Marec je mesiac knihy. Čo práve čítate vy, dámy? Prečo je pre vás čítanie dôležité? Presne tieto otázky sme položili niekoľkým slovenským spisovateľkám. Nechajte sa inšpirovať a spríjemnite si, nielen marec, dobrou knihou.

Eva Borušovičová

Čítam práve Japonského milenca od Isabel Allende, pretože sa o ňom budeme rozprávať v našom Bookclube. Čítanie je pre mňa priam životnou potrebou, spôsobom, ako žijem naplnenejší a šťastnejší život.

Kristína Brestenská

reklama:

Momentálne mám pripravenú na čítanie knihu od môjho obľúbeného autora: George R. R. Martin – Rytier siedmich kráľovstiev. Čítanie je pre mňa dokonalý relax, spôsob ako uniknúť z bežnej reality, možnosť prežiť za svoj život stovky príbehov a príležitosť naučiť sa niečo nové a rozšíriť si slovnú zásobu.

Barbora Kardošová

Práve čítam Jonathana Safrana Foera: Tu som a bavím sa na dialógoch. Čítanie je pre mňa istý veľmi intímny spôsob komunikácie – akoby som sa vracala do detstva – keď som bola úplný introvert a moje rozhovory sa odohrávajú len v mojom vnútri – s postavami knihy, občas s autorom. Je to spôsob, ako mať dobrú spoločnosť kdekoľvek, kde sa dá buď čítať alebo počúvať kniha.

reklama:

Katarína Mayer

Momentálne čítam knihu Hladný duch od mojej obľúbenej autorky Louise Penny v anglickom origináli. Jej detektívne príbehy sa odohrávajú v Kanade, kde som dlho žila, takže okrem napätia, mi prinášajú aj mnohé spomienky. Autorka vo svojich detektívkach veľmi zaujímavo používa kultúrne referencie a na to sa okrem zápletky vždy veľmi teším. Jedna z jej kníh bola, napríklad, inšpirovaná textami Leonarda Cohena. Čítam, lebo si život neviem bez toho ani predstaviť. Je to pre mňa základná ľudská potreba. Príbehy nám nastavujú zrkadlo, dovoľujú nám nazrieť do sveta, kde je všetko možné alebo do sveta, ktorý sa bojíme konfrontovať v reálnom živote. Knihy sú pre mňa inšpiráciou, oddychom a zábavou zároveň.

Jana Pronská

reklama:

Naposledy som čítala Drakulovu ženu od Michaely Hajdukovej a bola to skutočne pozoruhodná lahôdka. Michaela má dar skombinovať minulosť s prítomnosťou tak, že príbeh pôsobí celistvo a zároveň pútavo. Nenásilne odkrýva minulosť a sprevádza súčasného čitateľa príbehom, ktorý je veľmi originálny a zaujímavý. Legenda o žene, ktorá až za hrob milovala veľmoža, ktorého dejiny poznajú ako krvilačné knieža, bola nezabudnuteľná. Aktuálne však čítam Históriu Spiša, nádhernú publikáciu, ktorá je mojim osobným klenotom v knižnici a čo strana, to zážitok, inšpirácia, nové poznatky.

Čítanie je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou života, je relaxom, potešením, učebnicou, filmom, ktorý si v myšlienkach pustím, kedy sa mi zažiada. Nie je nič krajšie ako otvoriť si knihu, začítať sa do príbehu, spolu s hrdinami prežívať ich dobrodružstvá, cítiť s nimi… Presne to na knihách milujem najviac.

reklama:

Odporúčané

K téme

Tip na knihu: V rytme tanga za kulisy domáceho a svetového športu Nemáte radi zeleninu? Môže za to genetika!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.