Čo je to láska? Poznáme 11 faktov o najkrajšom pocite sveta, ktoré ste možno nevedeli

Láska, srdce, zamilovanosť
Girl blowing up a red heart shaped balloon www.thinkstockphotos.com

Je tu máj lásky čas. Prvé teplé slnečné lúče a kvitnúca príroda v nás podnecuje netušené veci, ktoré konáme v mene najsilnejšej emócie – lásky. Vedeli ste, že…

Nádherný cit, ktorý dáva zmysel našim životom, sa práve v máji hlási intenzívnejšie k slovu. prezradíme vám zaujímavé fakty, ktoré ste možno nevedeli.

1. Hormonálna slnečná terapia

Slnečné svetlo a teplo majú určite vplyv na naše hormóny. Prečo? Zvýšenou koncentráciou hormónov šťastia (dopamínu a serotonínu) sa cítime šťastnejší a máme väčšiu chuť na malý flirt. Aj skutočnosť, že čím je teplejšie, tým úspornejšie býva naše oblečenie, ktoré viac odhaľuje našu pokožku i krivky, tomu výrazne prospieva.

2. Zdravý doping

Vedci zaoberajúci sa mozgovou činnosťou zistili, že u čerstvo zamilovaných sú vyvážené iba štyri vymedzené oblasti mozgu. Sú to práve tie, ktoré sa aktivujú aj po požití drog. Zamilovanosť je ale omnoho zdravšia!

3. Zakázaná láska

Zamilovali ste sa do zadaného muža? Nie ste jediná. Podľa istej štúdie až 38 percent žien bez partnera neodolalo nástrahám zakázanej lásky a zamilovalo sa do niekoho, kto mal v tej dobe stály vzťah. Kamarátovi neodolalo 34 percent a kolegovi podľahlo 31,1 percent.

4. Tvrdá realita

Trepot motýlích krídiel v bruchu? Preceňované! Podľa štúdie to tvrdí 48, 6 percent žien a 53,2 percent mužov. Spoločné záujmy alebo podobnú úroveň vzdelania považujú za dôležitejšie.
rande, dvaja, láska, romantická večera, piť, alkohol, šampanské, pár
rande, romantika shutterstock.com

5. Lásky neláskavé

Až 98 percent ľudí sa kvôli láske aspoň raz v živote trápilo.

6. Pokus – omyl

Väčšina ľudí sa zamiluje pred manželstvom približne sedemkrát. Pri hľadaní partnera randíme v priemere štyrikrát za rok.

7. Čo je dôležité…

Pre 87 percent žien je v živote najdôležitejšia láska.

8. Láska na prvý pohľad

Štyridsať percent ľudí uvádza, že už niekedy zažili lásku na prvý pohľad. Desať percent v ňu pevne verí, aj keď to šťastie bohužiaľ zatiaľ nemali.

9. Nežnosti

I keď sa srdce tak vzrušene trepoce v hrudi, len 34 percent žien sa nazdáva, že sú bozky na prvom rande v poriadku. Prvý večer by skončilo s potencionálnym novým partnerom v posteli iba sedem percent. Muži to tak prísne nevidia. Päťdesiatdva percent nemá problém sa na prvom stretnutí maznať a 28 percent mužov nerobí okolky. Išli by hneď na vec. No hádam nás to neprekvapilo!

10. On-line láska

Celoeurópsky dlhodobý prieskum „Oxford Internet Institute“ so 17 000 účastníkmi dokazuje, že približne 29 percent všetkých novovzniknutých vzťahov začína na internete. A tendencia z roka na rok stúpa!

11. Hudba roztápa ľady

Pri príjemných tónoch stratíme svoje srdce ľahšie ako pri nepríjemných nerytmických zvukoch. Niet čo dodať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk