Čo mužom prekáža na dnešných ženách? Spýtali sme sa ich!

žena
thinkstockphotos

Spoločnosť sa vyvíja a s ňou aj postavenie žien v nej. Meníme zaužívané tradície, svoje správanie či názory. Čo ale chýba súčasným mužom a prečo sú nespokojní?

Bývalom zvykom, že žena sa musela čím skôr vydať, aby nebola označovaná za starú dievku a jej hlavnou úlohou bolo starať sa o svojho partnera a domácnosť. Avšak život žien sa za posledné roky výrazne zmenil a aj my túžime po úspešnom živote, v ktorom nie sme odkázané výlučne na muža.

Za ktorými spôsobmi života sa mužom cnie a vrátili by ich späť?

1.Lahodné jedlo

Keďže aj väčšina žien pracuje, na vyváranie chutných pokrmov partnerovi už neostáva veľa času a úprimne ani chuti. Ľudia kupujú polotovary a stravujú sa vo fastfoodoch, aby ušetrili čas, ktorý by inak strávili v kuchyni. Muži by s radosťou vrátili späť časy, keď ich doma čakalo vždy teplé jedlo a milujúca manželka.

2. Komunikácia

Zatiaľ čo kedysi žena nemala právo vyjadriť svoj názor, v dnešnej dobe s tým ženy nemajú najmenší problém. Vykričia mužovi všetko, čo sa im nepáči, nachystajú im zoznam povinností, ktoré ich v domácnosti čakajú a pokiaľ muž nepodal v posteli práve majstrovský výkon a my sme si to dostatočne neužili, nemáme problém „naložiť“ mu aj v tomto smere. Muži sa kedysi cítili oveľa dominantnejší a tvrdia, že občas by ticho nebolo na škodu.

3. Vymizli pravé dámy

Sukne pod kolená, zahalený dekolt, vždy krásne upravená s vystupovaním a slovníkom ako z knihy o slušnom správaní. Dnes majú mnohé ženy slovník horší ako muž. Chŕlia im z úst vulgarizmy a prirodzená ženskosť a šarm sa akosi vytráca. Muži považujú za nechutné, ak sa žena vyjadruje hrubo a uvítali by opäť na uliciach milé, usmiate dámy s distingvovaným správaním.

4. V centre pozornosti „ja“

Kým v minulosti bola žena stále doma a vždy podporovala svojho muža, dnes skôr ženy očakávajú dostatok pozornosti a záujmu od muža. Viac sa starajú samé o seba a nedávajú partnerovi dostatok náklonnosti. Častejšie muža upozorňujeme na to, čo robí zle, ako ho chválime. Muži by preto prijali, aby si ich ženy viac všímali a brali ohľad na ich túžby a potreby.

5. Domácnosť

Kedysi výlučne ženská záležitosť, dnes vyžadujeme, aby si muž po sebe upratal, dal prať či povysával. Nastala akási deľba práce v domácnosti a mužom by sa páčilo prísť z práce do čistej domácnosti, v ktorej ho už nečakajú žiadne povinnosti.

Pritom nám technika oproti našim babičkám výrazne uľahčuje život. Sme však pohodlnejšie a rady si vyčleníme čas aj na relax. Aby sme to všetko stihli, musíme do domácich prác zaangažovať aj svojich partnerov a to je opačnému pohlaviu proti srsti.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk