Čo nám spôsobuje radosť?

Radosť
thinkstockphotos

Svoj život si do veľkej miery ovplyvňujeme my sami. Nenaháňajte sa a naučte sa užívať si ho plnými dúškami. Prezradíme vám, ako na to, a kedy sa budete cítiť naozaj šťastná.

1. Mám pred sebou skvelý deň, pretože to tak chcem

Váš postoj je nástroj, ktorým dokážete ovplyvňovať svoje prežívanie. Keď sa ráno prebudíte, môžete si vybrať, či bude váš deň nádherný alebo zlý. Či budete zatrpknutá a nepríjemná alebo veselá a pozitívna. Krása tohto sveta závisí len od vášho postoja. Pretože ten je dôležitejší ako počasie, ktoré neovplyvníte, či ľudia, ktorí konajú inak, ako by ste to očakávali. Naučte sa pozerať na svet s radosťou a tešte sa z každého nového dňa, ktorý máte.

2. Naučte sa relaxovať

Trávite v posteli minimum času, pretože prvá myšlienka, s ktorou sa prebúdzate, je to, čo všetko vás v tento deň čaká? Udržiavate si energiu kávou, aby ste nezaspali? Máte pocit, že deň by mal mať aspoň 30 hodín, aby ste všetko stihli? Pokiaľ ste odpovedali na tieto otázky kladne, patríte k ľuďom, ktorí podľahli tlaku dnešnej spoločnosti. Je preto najvyšší čas zastaviť sa! Vaše telo potrebuje pre správne fungovanie spánok a odpočinok.

Prečítajte si aj: Ako byť jednoducho šťastná?

Doprajte si cez víkend toľko spánku, koľko potrebujete a naučte sa relaxovať vtedy, keď sa vám zachce. Doľahla na vás v práci únava? Vyložte si na 5 minút nohy na stôl, pustite si svoju obľúbenú pieseň a relaxujte. Neverili by ste, čo dokáže urobiť aj krátka chvíľa oddychu s našim telom. Pozrite sa na veci z iného uhla: povinnosti počkajú, deti prežijú, manžel to pochopí.

3. Pohyb prináša radosť

Aby bolo vaše telo vitálne a zdravé, musíte sa hýbať. Nevnímajte športovanie ako na nutné zlo. Ide predsa o aktivitu, ktorá posilňuje a osviežuje telo i dušu. Nájdite si taký druh pohybu, ktorý vás bude napĺňať radosťou.

4. Zabudnite na minulosť a žite prítomnosťou

Urobte za všetkým čo bolo hrubú čiaru a nežite viac v minulosti. Naučte sa odpustiť všetkým, ktorí vám ublížili a tešte sa z príjemných chvíľ, ktoré vám život ponúka práve teraz. Na každú skúsenosť sa pozerajte ako na príležitosť na rast a namiesto výčitiek sa zo životnej skúšky poučte, aby ste sa jej v budúcnosti vyhli.

5. Nikdy nie ste stará na to, čo chcete robiť

Naučte sa počúvať svoje srdce a intuíciu. Ak túžite robiť niečo nové, čo vám dodáva energiu a pocit šťastia, choďte za tým. Vydajte sa na novú cestu života a nehľaďte na to, čo vám vraví okolie. Ak poslúchnete volanie svojho srdca a malými krôčikmi sa začnete približovať k svojim snom, otvorí sa pred vami nový svet a váš život sa naplní radosťou. Nikdy nie ste stará na to začať odznova. Stačí sa rozhodnúť a začať konať.

Prečítajte si aj: Jóga – cvik pre skvelú náladu

6. Život odzrkadľuje vaše myšlienky

Máte problém myslieť pozitívne? Naučte sa to! Prestaňte nosiť v hlave to, čo nechcete a začnite myslieť na to, o čom snívate a čo túžite dosiahnuť. Kto má neustály strach, nikdy sa v živote nedostane ďaleko. Vaše myšlienky sú ako semiačka. Čo vo svojej mysli zasejete, to vám vyrastie a bude priťahovať podobné situácie. Je len na vás, či vo svojej hlave budete nosiť obavy a strach alebo nádej a radosť. Myšlienky, ktoré nosíte v hlave teraz, rozhodujú o vašom budúcom živote.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk