Čo si v živote najviac muži cenia?

Muž, podnikateľ
Businessman at computer Thinkstock

Pochopiť mužský svet pre ženy je často náročné. To platí aj opačne. Sme rozdielni. Ani lepší, ani horší, proste rozdielni. A práve táto rozdielnosť býva zdrojom mnohých konfliktov.

Moderná spoločnosť nie je nič viac ako miniatúrny bod na obrazovke dejín vývoja ľudského rodu. Stovky tisíc rokov žitia v tradičných úlohách naprogramovali mozog moderných žien a mužov spôsobom, ktorý zapríčiňuje väčšinu problémov a nedorozumení v partnerských vzťahoch. Môžeme sa im vyhnúť, ak spoznáme aspoň sčasti túto rozdielnosť.

Hnevá vás manželova necitlivosť a nevšímavosť? Ste v strese a potrebujete sa vyrozprávať partnerovi? Jeho reakcia zväčša býva, že má hneď naporúdzi konštruktívne riešenia vášho problému. A hneď niekoľko. Ako to, že ste na to nevedeli prísť samé? Výsledkom býva váš pocit neschopnosti a stúpajúcej zlosti voči partnerovi. No tak to je posledné, čo ste potrebovali. Prečo vás nemôže jednoducho vypočuť a objať? Lebo mu to myslí inak.

Muži potrebujú riešenia, ženy objatia

Ak má problémy muž, nehovorí o nich. Akýkoľvek zásah či pomoc, považuje za prejav vlastnej neschopnosti. Keď je v strese, potrebuje konať, prepínať televízne kanály alebo zabudnúť na problémy prostredníctvom vášnivého sexu. My sa zase musíme vyrozprávať. Cítiť podporu a záujem našich mužských polovičiek. Na sex ani nepomyslíme. Dôvod je prostý. Žena v strese hovorí, muž koná. Pre ženy sú najdôležitejšie vzťahy a pre muža?

Na prvom mieste u mužov je práca

Všetky výskumy realizované v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia dokázali, že 70 až 80 percent mužov všade na svete považuje za najdôležitejšiu súčasť svojho života prácu a 70 až 80 percent žien vyhlasuje, že ich prioritou je rodina. Čo z toho vyplýva? Ak teda nie sme šťastné v súkromnom živote, nedokážeme sa sústrediť na prácu. U mužov je to naopak. Ak ich neuspokojuje práca, nevedia sa sústrediť na osobné vzťahy. Máte teda pocit, že váš vzťah je dôležitejší pre vás ako preňho? Je to tak. Ak pochopíte podstatu tohto rozdielu, bude sa vám ľahšie žiť.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk