Dajte do pucu chalupu – vašu oázu pokoja. Tu sú rady, ktoré oceníte

Vetrať, okná, cchalupa

S prvými teplými jarnými lúčmi uteká mnoho ľudí načerpať energiu z mesta do prírody. A pretože sme cez zimu nechali žiť chalupu svojim vlastným životom, na jar si zaslúži trochu pozornosti a poriadne vyupratovanie, vďaka ktorému bude opäť pripravená na novú sezónu.

Prvé, čo by mala vaša chata či chalupa po dlhej zime dostať, je dostatok čerstvého vzduchu a svetla. Otvorte preto okná a dvere dokorán a vpusťte dovnútra jarný život.

House

Či sa vám do toho chce alebo nie, mali by ste po zime chalupe dopriať aj poriadnu revíziu. Na prácu však nemusíte byť sama. Chalupa je predsa miestom, kde sa pravidelne schádza celá rodina a spoločne trávi svoj voľný čas. Venujte preto jeden deň generálnemu upratovaniu, do ktorého bez výčitiek zapojíte všetkých členov rodiny.

A ak to rodina predsa nechá len na vašich pleciach, vedzte, že úplne sama v tom nebudete. Vezmite si na pomoc spoľahlivých pomocníkov a uvidíte, ako vám práca pôjde od ruky. Nemusíte so sebou na chalupu voziť plný kufor čistiacich a dezinfekčných prípravkov, stačí, keď doma nezabudnete tie univerzálne, napr. Cif Cream.

Základná chyba, ktorú robia niektoré gazdinky a ich pomocníci je tá, že začínajú svoje upratovanie naopak. Aby ste nemuseli niektoré činnosti opakovať, je dobré premyslieť si stratégiu upratovania akoby ste hrali počítačovú hru. Najideálnejšie je začať s čistením a umývaním v každej miestnosti od stropu a postupovať smerom dole až k podlahe. Začnite prípadnými pavučinami, ktoré sa nájdu kde-tu v kútoch každej miestnosti. Nezabudnite na osvetlenie a nábytok, ktorých tiež treba zbaviť prachu a nečistôt. Prach nikdy neutierajte suchou, ale navlhčenou handrou. Ak by ostala handrička suchá, prachu by ste sa nezbavili, ale ostal by rozvírený v ovzduší, za čo by vám vôbec nepoďakovali vaše pľúca.

No a ani sa nenazdáte a tú najväčšiu drinu budete mať za sebou a už sa môžete tešiť na tie príjemné víkendy a dni, ktoré si tam budete vychutnávať.

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk