Ďalší hviezdny duet Celeste Buckingham je na svete!

Celeste a Carmel Buckingham
Celeste a Carmel Buckingham Lukáš Dvořák

Po skvelom duete s Majkom Spiritom uznávaná slovenská speváčka nezaháľa a prichádza s ďalšou výnimočnou spoluprácou. S kým si to strihla tento raz?

Po premiére najočakávanejšieho duetu roka s raperom Majkom Spiritom predstavila speváčka Celeste Buckingham ďalšiu cennú hudobnú spoluprácu. Tentokrát si splnila sen a zrealizovala plán, ktorý mala v hlave doslova niekoľko rokov – nahrala duet so svojou mladšou sestrou Carmel.

Text napísala sestra Carmel

Skladbu sestry nahrávali s mladým talentovaným producentom menom John White v jeho americkom štúdiu v Nashville, kde s rodinou obe už viac ako rok žijú i študujú. „Gone je pieseň so silnou myšlienkou. Hovorí o tom, že niekedy nás ľudia jednoducho sklamú, a my si musíme povedať DOSŤ,“ opisuje Celeste ideu nového singlu, ktorého text napísala jej sestra Carmel.

Ako prezrádza, „múza ju nečakane kopla“ jedného dňa v škole, a tak vzala pero a papier a „Gone“ bolo na svete. „Chcela som napísať niečo letné a zábavné, a výsledkom bola pieseň Gone.“ Veľa zábavy si sestry užili aj pri následnom spracúvaní textu a melódie do finálnej podoby, i počas prvého spoločného nahrávania v štúdiu.

S Carmel si veľmi dobre rozumieme, ale zároveň sme veľmi odlišné. Hoci je to moja mladšia sestra, keď pracujeme, je veľká profesionálka, a je veľmi nadaná skladateľka,“ vychvaľuje mladšiu Carmel jej skúsenejšia sestra. „So Celeste vždy spolupracujeme rady. Pracovať na Gone spoločne, bola veľká zábava. Veľmi sme chceli urobiť spolu pesničku a sme rady, že sme to dokázali!“ dodáva Carmel.

Režisérom videoklipu je Tomáš Kasal

Hoci pieseň vznikla v zámorí pod taktovkou amerického producenta, ako režiséra videoklipu si Celeste zvolila Čecha Tomáša Kasala, ktorý má na svedomí aj úspešnú vizuálnu podobu megahitu Run Run Run. Preto dievčatá prileteli do Európy, aby uprostred júna absolvovali nočné nakrúcanie neďaleko Prahy.

Natáčanie trvalo celých 18 hodín, väčšina času v noci a mimo mesta, takže sme fungovali v karavanoch – nebolo to práve najjednoduchšie nakrúcanie. Napriek tomu ho Carmel zvládla veľmi dobre. Veľmi príjemne ma tým prekvapila,“ zhodnotila nočnú výrobu Celeste.

Nakrúcanie klipu bolo úplne super a veľmi sa naň tešíme!“ pridáva sa Carmel. Ako priznáva režisér Tomáš Kasal, „dve sestry Buckinghamové na jednom pľaci“ boli pre neho príjemnou novou výzvou. „Chcel som prísť s niečím ešte väčším, než sa nám podarilo pri Run Run Run, a verím, že vďaka Celeste a Carmel to vyšlo,“ pochvaľuje si herecké výkony oboch sestier. “ Spolupracuje sa s nimi úžasne, majú štýl, šmrnc, skvele sa pohybujú i spievajú. Snažil som sa vykresliť ich jednotlivé osobnosti i spôsob, akým prežívajú emócie a prichádzajúce životné výzvy. Pracovať s takými talentovanými a krásnymi dievčatami, akými sú Celeste a Carmel, je pre mňa vždy česť,“ dodáva.

Celeste a Carmel Buckingham

Singel „Gone“ zaznie v exkluzívnej premiére na vlnách slovenských i českých rádií už dnes. Slovenskí fanúšikovia si ho budú môcť vypočuť v Rádiu Expres, Fun Rádiu a Rádiu Európa 2.

Českí priaznivci si ho môžu naladiť na vlnách Rádia Evropa2. Oficiálnu premiéru videoklipu venovala speváčka svojim fanúšikom na oficiálnych stránkách na Facebooku už včera večer.

Zdroj: Slavica, s.r.o.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk