Dávne tragédie by nemali kaziť prítomnosť, myslí si Jon Hamm

Jon Hamm
Jon Hamm SITA/AP

Ako dieťa totiž prežil tieto tragické udalosti.

Americký herec Jon Hamm je presvedčený o tom, že ľudia by si nemali nechať kaziť prítomnosť tragédiami, ktoré ich zastihli pred mnohými rokmi. Štyridsaťštyriročný rodák zo St. Louis v Missouri prišiel ako 10-ročný o matku a keď mal 20 rokov, zomrel mu otec. Súhlasí s tým, že všetko dobré i zlé, čím si človek prejde v detstve, môže ovplyvniť jeho život, nemusí mu však diktovať to, ako má žiť v dospelosti.

To, čo zažijete v detstve, vás formuje, no je na vás, aby ste sa vyrovnali s ťažkými časmi a pohli sa vpred. Ja som sa o to snažil najmä po smrti môjho otca, kedy som bol veľmi deprimovaný. Myslím si, že vás to naučí dať si dohromady život,“ povedal predstaviteľ Dona Drapera zo seriálu Mad Men (2007) v rozhovore pre americký magazín OK!.

Čítajte aj: Bizarné povolania celebrít: Ta toto by ste od nich nečakali

Jon Hamm získal v roku 2008 vďaka spomínanému seriálu Mad Men Zlatý glóbus a neskôr aj ďalšie štyri nominácie naň. Na konte má aj 13 nominácií na Primetime Emmy, z ktorých tri si vyslúžil hosťovaním v komediálnom seriáli Štúdio 30 Rock (2006 – 2013) v období 2009 až 2012 a ďalšie ako herec i producent za projekt Mad Men. Okrem toho sa predstavil tiež v snímkach ako Údolie tieňov (2002), Deň, keď sa zastavila Zem (2008), Mesto (2010), Vytie (2010) či Sucker Punch (2011). Od roku 1997 tvorí pár s herečkou a scenáristkou Jennifer Westfeldt. V marci ukončil 30-dňovú liečbu závislosti od alkoholu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.film-news.co.uk a archívu agentúry SITA.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk