Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Den narcisov 2020 2.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Liga proti rakovine
14. júna 2021 Správy od Informačný servisSITA

Deň narcisov aj v on-line priestore. Zásielkovňa a e-shopy sa spojili a rozhodli sa pomôcť

Pandémii koronavírusu už v minulom roku ovplyvnila výsledok zbierky, ktorý zaznamenal 75%-ný pokles. I tento rok sa zbierka nemôže konať v uliciach, opäť sa uskutoční viacerými spôsobmi, bude realizovaná i v on-line priestore. Zásielkovňa spolu s partnerskými e-shopmi sa rozhodli pomôcť s propagáciou zbierky.

Foto: Liga proti rakovine

Dobrovoľníkov so žltými narcismi v uliciach tento rok neuvidíte. Ľudia ochotní pomôcť  budú mať viaceré  možnosti ako prispieť. „Na každom z našich viac ako 1 300 výdajných miest majú zákazníci pri výdaji zásielky k dispozícii informačný leták Ligy proti rakovine. Celkovo sa rozdá  viac ako 250 000 letákov. Vďaka patrí našim výdajným miestam, ktoré vyvesili plagáty s informáciami ako pomôcť. Ľahostajné to neostalo ani našim partnerom z e-commerce trhu,“ konštatuje Alexander Jančo, CEO Zásielkovne na Slovensku. Veľké slovenské e-shopy (DATART, Ruka Hore a iné) zase na svojich webových stránkach ako aj sociálnych sieťach budú informovať o zbierke a súčasne vyzývať svojich zákazníkov, aby prispeli na dobrú vec. ,,Chceli sme aspoň takýmto drobným gestom podporiť verejnú zbierku Deň narcisov a dostať myšlienku aj k zákazníkom DATARTu ,“ hovorí Sabina Boudová, marketingová manažérka značky DATART. V očiach majiteľa e-shopu Ruka Hore, Ladislava Menyharta, je práve tento krok znakom výraznej transformácie aj do digitálneho sveta v rôznych smeroch. „Spoliehať sa na zajtrajšok je náročné, všetko sa menilo doslova z hodiny na hodinu. Otázka digitalizácie zbierky Dňa narcisov preto neostala výnimkou. Sme radi, že jej myšlienku môžeme podporiť aj my. Ľahostajné by to nemalo byť nikomu z nás,“ hovorí Menyhart, ktorý vyzýva k spolupráci aj ostatné e-shopy.

Foto: Liga proti rakovine

Cieľom pomoci je nielen zlepšiť minuloročný výťažok zbierky, ale aj zvýšiť povedomie o tom, že aj napriek pandémii koronavírusu existujú pacienti s rakovinou , ktorí potrebujú počas liečby pomoc a starostlivosť. „Oceňujeme prístup Zásielkovne a všetkých slovenských e-shopov, ktorí sa rozhodli venovať svoj priestor a v rámci svojich možností pomôcť dobrej veci. Chápeme náročnú situáciu, ktorá ostatný rok  ovplyvnila mnoho podobných aktivít a projektov takéto druhu, ako je Deň narcisov. Aj napriek výraznému poklesu výnosu zbierky v minulom roku sme vďační za každý príspevok, ktorý umožnil kontinuálne realizovať pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. Ďakujeme všetkým, ktorý sa rozhodnú Deň narcisov podporiť tento rok, pretože rakovina prestávku nemá a tak ani Deň narcisov nemôže mať pauzu – pacienti nás potrebujú,“ konštatuje Ing. Eva Kováčová, výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine.

Foto: Liga proti rakovine

NARCIS MÔŽETE ZÍSKAŤ:

300 000 listov – náhodne vybrané domácnosti dostanú obálku s narcisom a informáciami o možnostiach prispenia (od 7.6.2021)

ONLINE A SMS ZBIERKA (7.6.2021 – 20.6.2021)

OSTATNÉ FORMY PRISPENIA

  • v sieti bankomatov a vkladomatov Slovenskej sporiteľne cez tlačítko Deň narcisov
  • prispieť môžete kúpou limitovanej edície ponožiek Fusakle a limitovanej edície zubných kefiek CURAPROX, limitovanej edície šiat od spoločnosti Lindex s originálnym odkazom Kristíny Tormovej (www.merch.sk)
Foto: Liga proti rakovine

Informačný servis

Odporúčané

K téme

7 dôvodov, prečo je pre mužov pravidelný sex dôležitý. Toto sa stane, ak ho nemajú! Deti majú menej pohybu. Výsledkom je klesajúca úrazovosť a narastajúca obezita

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.