Desať inšpirácii, ako prežiť vianočný zhon

Vianoce, žena, nákupy, nakupovať, úsmev, smiech, relax, radosť, beuaty
shutterstock.com

Časy, keď Vianoce mali pre nás prenádherné čaro, sú už nenávratne preč. Vo svete dospelých sa premenili na hotovú divočinu. No práve vy máte v rukách moc zmeniť to!

Keď sme boli malé, Vianoce boli tým najkrajším obdobím v roku. Atmosféra sa stala priam rozprávkovou, v brušku sme cítili to zvláštne šteklenie a so zatajeným dychom sme čakali, čo nám prinesie Ježiško. S pribúdajúcimi rokmi sa, žiaľ, veľa zmenilo. Stres v práci, stres doma. Aby sme všetko stihli, aby každý člen rodiny mal všetko, len nezabudnúť ani na ten najmenší detail. A pritom každá z nás vie, že rodinná pohoda je ukrytá v úplne iných hodnotách. Je však na vás, nakoľko sa necháte ovplyvniť všetkým tým negatívnym, čo sa na Vianoce za tie roky nalepilo. Skúste nasledujúce inšpirácie.

1. Vypracujte si strategický plán a zahrňte doň všetko, od predvianočného upratovania cez nákup darčekov až po pečenie koláčov. Takto sa vám podarí vniesť aspoň malý poriadok.

2. Medovníky k vianočným sviatkom patria ako litre vína k dámskej jazde. Dajte si preto načas a s ich pečením pokojne začnite už koncom novembra. Medovníky budú aspoň mäkšie. Ak sa náhodou do sviatkov zjedia, nevadí, ďalšiu várku napečte s kamarátkami spoločne, aspoň sa pritom zabavíte.

3. Zapojte do prípravy Vianoc celú rodinu. Veď aj malé detičky zvládnu malé upratovanie a budú sa aspoň cítiť dôležito, že ste im zverili náročnú úlohu. A nezabudnúť zapojiť aj veľké dieťa – vášho muža. Nezaškodí mu to.

4. Každá z nás sa občas potrebuje odmeniť, pri nákupoch nezabúdajte obdarovať aj samu seba. Zo všetkých vzťahov je predsa najdôležitejší ten, ktorý máte sama so sebou.

5. Vymyslite deťom program. Aby ste si potom mohli spraviť ten svoj. Využite napríklad detské kútiky v nákupných centrách. Získate tak vzácne chvíle pre seba, ktorých nikdy nie je dosť.

6. Cítite sa preťažené, vyčerpané? Tak si doprajte trošku rozmaznávania. Veď kto iný, ak nie vy? Urobte si radosť novým strihom vlasov alebo luxusnou pleťovou kúrou.

7. Nezabúdajte na prísun minerálov a vitamínov. Pravidelná konzumácia zeleniny a ovocia, dostatok tekutín, pestrá strava a kvalitný spánok vás zaručene udržia vo forme.

8. Nenechávajte si vianočné darčeky na poslednú chvíľu, ušetríte samé seba „príjemnej“ horúčkovitej atmosféry v preplnených obchodoch.

9. Samé si vytvorte pravú vianočnú atmosféru. Dávno predsa nie ste deti a nemusíte čakať, že vám niekto prečíta rozprávku a razom všetko zmení za vás. Nič také sa nestane, to predsa viete. Urobte si program, prebuďte v sebe ducha Vianoc. Užívajte si prvý sneh tak ako kedysi. To dieťa vo vás stále drieme. Vdýchnite mu život aspoň počas vianočných sviatkov.

10. Práca, starostlivosť o domácnosť, práca, starostlivosť o domácnosť. Zastavte sa! Každá z nás občas potrebuje vypnúť. Schválne, kedy ste naposledy zavolali priateľky na kávu? Že nemáte čas? Svet sa predsa nezrúti, keď nestihnete umyť okná, či utrieť prach zo sekretára. Najdôležitejšia ste predsa Vy!

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk