Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.gettyimages.com
reklama:
reklama:
reklama:
24. januára 2021 od DamskaJazda.skSITA

Desivé odhalenie: Prečo Čína tak dlho tajila pred svetom prepuknutie pandémie?

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

Dokumentárny snímok ukazuje, že sa ochorenie Covid-19 od 5. januára, 12 dní šírilo ako požiar, ale čínska vláda nehlásila žiadne nové prípady. Tu je dôvod!

Vládni predstavitelia teraz čelia obvineniam za to, že sa celú vec snažili zamiesť pod koberec a umlčať zdravotníkov, ktorí sa snažili varovať pred nebezpečenstvom týždne predtým, než sa vírus rozšíril do celého sveta. Dokument s názvom „Outbreak: The Vírus That Shook The World“ (Vypuknutie: Vírus, ktorý otriasol svetom) opisuje ako čínske vládne orgány od začiatku kryli pravdu o situácii v krajine. Jedným z dôvodov bolo, aby sa mohlo pokračovať s oslavami lunárneho nového roka.

Jeden z lekárov na kameru priznal, že sa obával, že sa táto choroba môže globálne rozšíriť ihneď potom, ako bolo jasné, že sa vírus dokáže prenášať medzi ľuďmi. „Nemalo byť povolené žiadne zhromaždenie, ale zakázali nám rozprávať,“ povedal lekár. „Provinčné a miestne vlády vedeli o hrozbe, naďalej však neurobili nič, aby zabránili davom ľudí zhromažďovať sa,“ hovorí lekár. Keď sa vo Wu-chan skončilo uzamknutie, mohli sa zdravotníci porozprávať s novinármi v civile.

K téme:

Úniky čínskych oficiálnych údajov ukazujú, že prvý potvrdený prípad Covid-19 vo Wu-chan možno vysledovať až k 17. novembra 2019. Podľa čínskej vlády ale do 9. januára 2020 nedošlo k žiadnym úmrtiam. Čína naďalej rozširovala informáciu, že pôvod vírusu je iný, ako sa zistilo a že sa im ho už podarilo poraziť, za pomoci prísnych opatrení. Ale starší lekár v dokumente, ktorý nedávno uviedli na trh, tvrdil: „V prvých dňoch umierali pacienti každý deň. Všetci sme cítili, že o prenose z človeka na človeka by nemali byť žiadne pochybnosti. “

reklama:

Špecialista na infekčné choroby z taiwanského centra pre kontrolu chorôb, doktor Yi-Chun Lo, uviedol: „Myslím, že pandémii by sa dalo na začiatku vyhnúť, ak by Čína bola transparentná s informáciami o ohnisku nákazy a rýchlo poskytla svetu potrebné informácie.“

Americké ministerstvo zahraničia tvrdilo, že virologický inštitút vo Wu-chan uskutočňoval experimenty s vírusom geneticky podobným novému koronavírusu ešte pred vypuknutím pandémie. Utajené zábery, ktoré prenikli do sveta zobrazujú amerických spravodajských agentov, ktorí tvrdia, že najspoľahlivejším zdrojom pandémie bol skazený laboratórny experiment.

K téme:

Americký minister zahraničia Mike Pompeo uviedol, že pracovníci laboratória vo Wu-chan najskôr ochoreli po tajných testoch na koronavírus nájdených u netopierov pred 13 mesiacmi. Laboratórium údajne experimentovalo za podmienok, ktoré zvyšovali riziko vystavenia vírusom.

reklama:

Vlani periodikum The Sun odhalilo, že virologický inštitút vo Wu-chan klamal o bezpečnostných opatreniach pri odbere vzoriek netopierov. Šokujúce fotografie vtedy poukázali na škandalózny nedostatok bezpečnostných opatrení.

Americké ministerstvo zahraničia tvrdí, že Čínska komunistická strana zabránila vyšetrovateľom v rozhovoroch s výskumníkmi vo Wu-chan, vrátane tých, ktorí boli chorí na jeseň v roku 2019. „Peking dnes pokračuje v zadržiavaní dôležitých informácií, ktoré vedci potrebujú na ochranu sveta pred týmto a ďalším smrteľným vírusom, „dodal minister zahraničia Mike Pompeo.

VIAC K TÉME KORONAVÍRUS TU

reklama:

Odporúčané

K téme

Infektológovia zverejnili mimoriadne znepokojujúce zistenie o ľuďoch s koronavírusom ŠÚKL zverejnilo informácie o vakcíne: Tu sú vedľajšie účinky očkovania!

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.