Bratislavaden.sk
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Deti a onkológia
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Body&Future
13. októbra 2021 Deti a rodina od DamskaJazda.skSITA

Deti a ekológia? Začíname od malička!

V sobotu 9.10.2021 sa v mestskej časti Bratislava- Ružinov uskutočnil  brunch pre rodičov a deti. Téma doobedia sa držala myšlienky zvýšiť povedomie o ekológií u našich najmenších. Ako bude vyzerať vaša budúcnosť? Ako zvýšiť povedomie o recyklácií na Slovensku? Téma akcie podporovala v prvom rade myšlienku, že naša budúcnosť závisí od toho, v akom smere vychováme naše deti.

Otázka ekológie je v posledných rokoch súčasťou každodenného života. Z rôznych smerov vidíme a počujeme, koľko zlého dokáže napáchať ľudská nevedomosť. Snaha začína u nás dospelých, ktorí dávame podnet novej generácií chrániť planétu. Je potrebné učiť deti, čo je správne a čo nie. Práve táto myšlienka stála za kampaňou Deti a ekológia. Spojenie dvoch gigantov, značky Body&Future a spoločnosti Tetra Pak vzniklo v záštite podporiť myšlienku, ktorá má za úlohu zvýšiť na Slovensku povedomie o ekológií. A kde inde začať ako u našich najmenších.

Deti a onkológia
Foto: Body&Future

Sobotné hravé ráno pre detičky

Kaviareň, v ktorej sa akcia uskutočnila bola útulná, čo pôsobilo na detičky veľmi dobrým dojmom. Príchod prvých detí bol tesne po desiatej hodine. Čakalo na nich v skutku mnoho aktivít, farieb, papierov a príjemných ľudí.

,,Hneď ako som prišla do miestnosti, ľudia sa na mňa usmievali.  Veľmi príjemná nálada.  O akcii som sa dozvedela cez sociálne siete.“ Povedala účastníčka akcie, Ľubica Lettrichová. Kaviareň bola vyzdobená plagátmi o recyklácií. Obrázky mali deťom ukázať čo je recyklácia a ako sa správne recykluje. Usporiadatelia sa pripravili na malé ratolesti veľmi dôkladne. Aktivity mali deťom ukázať, že aj oni môžu byť hrdinovia a pomáhať planéte.

,,Deti pracovali na svojich hrdinských zápisníkoch. Mali za úlohu vymyslieť akú super schopnosť ako hrdina budú mať. Všetko sa samozrejme týkalo ekologických odvetví, ako napríklad recyklovanie, používanie plastu v menšom merítku či vyčistenie svojho prostredia. Touto formou sme im ukázali ako môže byť ekológia zábavná,“ vyjadrila sa Bianca Oravcová, organizátorka a zástupkyňa značky Body&Future.

Rodičia boli nadšení ideou celej akcie. Mnohé názory sa zhodovali v bode, že myšlienka, na ktorú sa snažia upriamiť pozornosť je na Slovensku zanedbaná a venuje sa jej málo ľudí.

Deti a onkológia
Foto: Body&Future

,,Odkedy môj syn chodí, veľa času sa zdržiavame v prírode. Veľa krát sme si zobrali vrecia a už od útleho veku som ho učila, že na zem sa nehádže,  práve naopak. Myslím, že to pochopil veľmi rýchlo.“ Doplnila Ľubica Lettrichová.

,,Budem si kresliť a piť čokoládové mliečko…“ komentovalo jedno z detí. Zaujímavou myšlienkou, ktorá sa niesla celou akciou bola, že matky svoje deti aktívne vedú k zodpovednému životu, nie len v myšlienke recyklácie, ale aj ohľaduplnosti voči planéte. Ich názor sa zhodoval v jednom: ,, všetko začína od nás dospelých a od toho ako budeme učiť deti sa stravovať a vážiť si plody matky zeme. Ak im neukážeme v tomto veku, že toto je správna cesta, nenaučia sa to nikdy.“

Veková kategória detí bola v skutku rôznorodá. Najmenší účastník mal dva roky a najstarší jedenásť. Deti si veľmi pochvaľovali nie len občerstvenie, ale aj aktivity, ktoré počas dopoludnia robili.

,,Páči sa mi celá idea. Poznám rastlinné mlieko z vlastnej kuchyne, keď nám ostane posledná krabica, tak sa o ňu bijeme…“ povedala so smiechom maminka troch nádherných detí.  ,,Učíme deti, aby chápali, že život plynie z prírody,“ doplnila. Akcia splnila očakávania najmenších účastníkov ako aj ich rodičov. Každý si prišiel na svoje v otázke diskusie.  Najmenší sa zabavili a aspoň o niečo viac sa priblížili k myšlienke recyklácie.

Odporúčané

K téme

Akčné ženy: Žena musí myslieť najskôr na seba, aby sa vedela postarať o svojich najbližších. Daruj si deň starostlivosti o svoje zdravie už túto sobotu GARNIER pomôže 250 miliónom ľudí v snahe o zelenší život

Témy

Najčítanejšie za 24 hodín

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z DamskaJazda.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.