Detoxikujte a posilňujte svoje telo: Toto treba o očiste vedieť

Aloe vera, žena, kráska
Thinkstock

Cítite sa ospalí, bez energie a trpíte neustálym pocitom zimy? Premenlivé počasie môže spôsobiť časté ochorenia v podobe chrípky, nádchy či horúčky. Imunitný systém by sme preto v tomto období mali rozmaznávať a poskytnúť mu všetko, čo potrebuje.  Ak bude mať vaše telo dostatok vitamínov, minerálov a ďalších životne dôležitých prvkov, nie je dôvod, aby mu niečo chýbalo. Práve naopak, stane sa prirodzene odolnejším, čo predstavuje tú najlepšiu prevenciu pred oslabením organizmu.

Mnohí z nás prevenciu podceňujú…

V praxi nám však práve tá môže zachrániť život. Nesúvisí iba s ľahkými virózami, ale existujú oveľa závažnejšie choroby (kardiovaskulárny systém, onkologické ochorenia), pri ktorých je prevencia nepostrádateľná. Srdcové zlyhávanie zapríčiňuje na Slovensku ročne až 14 000 hospitalizácií a takmer 30-tisíc Slovákov zomrie ročne na srdcovo-cievne ochorenia.

Životný štýl nás ovplyvňuje viac ako dedičné predpoklady

Myslíte si, že za váš zdravotný stav môžu prevažne dedičné faktory? Omyl. Podľa štatistiky Svetovej Zdravotníckej organizácie (WHO) závisí naše zdravie z 51 % na životnom štýle a dedičné predispozície sa na chorobe podieľajú iba z 25 %. Z toho teda vyplýva, že svoj zdravotný stav vieme ovplyvniť až z polovice tým, ako žijeme a ako sa stravujeme.

Aloe vera = lekár v kvetináči

Nie nadarmo má táto všestranná bylina prezývku rastlina nesmrteľnosti. A malá pichľavá aloa si svoj názov zaslúžila právom. Skrýva sa v nej viac ako 200 bioaktívnych zložiek – od vitamínu A až po zinok. Napriek tomu, že má liečivé schopnosti, je na rozdiel od klasickej chemickej liečby bez vedľajších účinkov. Aloe vás teda môže hýčkať ako zvnútra, tak aj zvonku.

A čím je taká výnimočná?

  • Potláča zápaly
  • Lieči rany
  • Posilňuje imunitu
  • Zbavuje telo odpadových látok – skvelo sa hodí k detoxikácii organizmu

Čo sa skrýva v aloe?

Vitamíny: A, B1, B2, B3, B6, B12, C, E, kyselina listová

Minerály: vápnik, draslík, horčík, sodík, meď, železo, zinok, mangán

Aminokyseliny: lyzín, treonín, valín, metionín, izoleucín, fenylalanín, tryptofán, arginín, kyselina asparágová, serín, kyselina glutámová, alanín, glycín, cystein a iné

Enzýmy: oxidáza, kataláza, amyláza, celuláza, lipáza, fosfáza a iné

Steroly: kampesterol, lupeol a iné

Mono – polysacharidy: acemannan, arabinóza, glukóza, xylóza a iné

Aloe vera
Thinkstock

Geniálny recept z živočíšnej ríše

Najzákladnejším elementom zdravia je predovšetkým posilnenie imunitného systému. Zatiaľ čo aloe vera imunitu posilňuje a detoxikuje organizmus.

Odkiaľ sa kolostrum získava?

Kolostrum (mledzivo) obsahuje imunoglobulíny, aminokyseliny a rastové faktory, ktoré zaručujú zdravý vývoj a rovnováhu v organizme. Vzniká v mliečnych žľazách kravy bezprostredne po pôrode a je prvou tekutinou, ktorú teliatko prijíma a pomáha mu prežiť. Len vďaka nemu si môže vytvoriť vlastný imunitný štít a ustáť nápor počiatočných vírusov, baktérií a plesní, ktoré na jeho krehký organizmus útočia v prvých dňoch po narodení.

Vedecké štúdie preukázali, že kolostrum má rovnaký blahodarný efekt aj na ľudský organizmus s tým rozdielom, že ľudský organizmus nepotrebuje imunitný systém budovať, ale potrebuje ho posilniť a držať v rovnováhe.

Ďalšie k téme

Sledujte novinky z Bratislavy na Facebooku, Instagrame alebo ich odoberajte cez e-mail.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Sledujte nás na
Google News Bratislavaden.sk